Mikä neuvoksi?

viiskyt ja risat

Miksi voisi nimittää seuraavanlaista "tilaa":
Mieheni on jo 2-3 vuoden ajan käyttänyt vesiperäruisketta ainakin 3 kertaa viikossa. Kyllä hän normaalistikin ulostaa ja saisi ulostettua. Tullut vaan sellainen olo minulle, että onko kyse jostain syömishäiriöstä. Hän mättää viikonloput kahmalokaupalla karkkia ja jäätelöä ynnä muuta roskaa todella suuret määrät. Sitten alkaa se vesipusseilla lotrailut sunnuntaina.... Sitä jatkuu sitten torstaille ja taas sama rundi alusta. Itse hän pitää, että se on ihan normaalia saada suoli tyhjäksi näin kun on syönyt roskaruokaa/makeisia. Olen itse toista mieltä. Tässä täytyy olla kyse jostain pakkomielteestä saada ulos "kaikki paha".

Hän on muutenkin käy päivittäin vaa´alla.
Mitä mieltä muut ovat?

1

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsssss

      pahalta näyttää... :S kyllä mulle ainakin tulee heti mieleen syömishäiriö jos se kerran vaa'allakin ravaa. ei normaali ihminen sitä joka päivä tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2952
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2621
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      100
      2226
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2084
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      331
      1846
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1178
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1165
    Aihe