vuosimallia 2000-2001, millainen peli. Tuntuisi olevan aika ärhäkkä, miten kestää, ajettavuus ja jne. Kertokaahan kokemuksia..kiitos
astra 2.2 kiinnostaa
tomi
3792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
meinaan 2.2 mootorista
vaihtoivat siihen nokkahihnan tilalle ketjun ja mentiin ojasta allikkoon.
http://www.opelclubfinland.net/forum/viewtopic.php?topi c=33866&forum=4&74
Älä hyvä mies laita rahojasi PASKAAN. Minulla on valitettavan paljon kokemusta Vectrasta (2.2) ja en ole eläissäni tavannut yhtään niin epäluotettavaa autoa kuin ko. "meno"peli. Ketjua menee poikki 100 000 km:n kohdalla ja laatikko levittää öljyt pihalle ym. Yhtään liioittelematta voin sanoa, että vikalista on loputon.
Toimiessaan kylläkin on jämäkkä ajaa ja kone riittää hyvin normaaliin perhekäyttöön. Mutta HUOM!! Toimiessaan, eli aika harvoin.
Tämä kirjoitus ei ole provo, vaan valitettavan totta. Sijoita rahasi johonkin parempaan.
Voidaan sanoa että opelin vaikeudet alko B vectrasta joka tuli markkinoille pahasti kesken eräisenä. Toisen polven astroissa tilannu kuitenkin parempi.
kun tiiät auton tyyppiviat ei siinä mitään hätää ole on sen verran monen vuoden kokemus opeleista.