rakastan sinua

siksi haluan satuttaa sinua sanoin. miksi tapasinkaan sinut kun tiedän nyt sinun olevani sielunpuolikkaani. perkele,
361151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Jos on kyse palautteesta, jota olet ilkeisiin tekoihisi saanut, niin siihen pitää vaan sopeutua.

Äänestä

Selitys hyväksytty...

Äänestä

fiiliksiä täälläkin.

Äänestä

Ei ei koskaan noin.

Äänestä

Ihmettelen ihmisiä jotka haluavat tieotisesti tahallaan satuttaa sitä ihmistä jonka kokevat tärkeäksi. Eikö sen pitäisi olla juuri toisinpäin.

Äänestä
  • joo mä en kans ymmärrä.....

    Äänestä

  • en en kirjoitti:

    joo mä en kans ymmärrä.....

    Minä tavallaan ymmärrän.Sitä ei kestä, toinen niin samanlainen näet läpi.

    Äänestä

kukaan ei HALUA SATUTTAA, SIKSI, SUOJELLA VAIN ITSEÄÄN SATUTUKSELTA.

SIKSI SATUTTAA TOISTA ETTÄ VOI SUOJELLA SITEN ITSEÄÄN. RAAKAA..

Äänestä

kun yössä yksin vaeltaa....voi kaltaisensa kohdata...

rakastan ....

Äänestä
  • niin kohtalomaista...

    Äänestä

Sinä siis teit tuon toisen aloituksen?Ymmärrätkö nyt?Niin perkele!!!

Äänestä
  • hyssss.... ei saa kiroilla ei...

    Äänestä

Niin niin.sulla ei ole sellaista minä en ainakaan ole kuin sinä.Häpeä.

Äänestä

Paljon sanottu. Mites se tuntuu et toinen on sielunpuolikas? Voi p....

Äänestä

Ja. entä sitten?

Äänestä

Mun pahat sanat oikeasti johtui väärinkäsityksestä, siinä tunnetilassa en pystynyt ajatella järkevästi ja ylireagoin. Enkä niitä tarkoittanut, en ole sellainen, tuli vaan tunne tietyllä hetkellä, että kaikki oli sulle jotain pilaa, kaiken myllertäessä pään sisällä. Olin varmaa myös melko viilipytty. Olisin tehnyt jotain jo aikaisemmin, kuitenkaan tietystä syystä en ja ehkä olisin valinnut alkujaankin toisen tavan, tilanteesta johtuen oli aikaa miettiä ja ei kai sinänsä huono, mutta se saattoi antaa syyt lopptulemalle. Ihmis mieli on niin monimutkikas, silti oli mahdollista olla helpompaa.

Olipa se pientä pintapuolista ihastumista tai paljon suurempaa puoleltasi, toimin väärin. Mulla ei olisi ollut mitään vaikeuksia tehdä asioita erilailla jos kyse olisi ollut jostain pienestä ihastumisesta, tai olisinko ylipäätänsä mitään silloin tehnyt. Mutta olisitko sinä pienestä syystä näyttänyt kiinostumistasi niin selvästi. Tunsin sielunkumppanuutta ja valtavan tunnemyrskyn. Koitin unohtaa koska ilmoitit olevasi varattu, koitin myös vältellä ja antaa olla. Vai johtuiko tavastani tehdä aloite tai elämän tilanteestasi, olisi alunperin pitänyt puhua, ei sanaakaan tunteista. Sen aloitteen jälkeen kaikki meni niinkuin ei pitäisi mennä. En halua menettää sinua jos sulla olisi jotain tunteita vielä tallella. En tiedä miten paljon ne sanat satutti, sehän riippuu mitä todella tunsit. Se ensimmäinen viesti ja vastauksesi siihen ja taas maanantaina siellä, en tiennyt mitä ajatella, ei sun tartte mulle koittaa valehdella. En tiennyt milloin näen taas ja siitä se jatkui ja tuli sultakin tyly vastaus. Ja kai nekin loi väärinkäsityksiä myös sun päähän. Me ei olla kumpikaan niin tyhmiä ettei me tajuttaisi toisiamme. Nämä tunteet polttaa mut mustaksi ja ropisen maahan tuhkaksi. (?).

Äänestä
  • kirjoittajasta, älä luota sokesti kaikkeen!

    Äänestä

  • Missä ilmoitti, että on varattu, täälläkö?

    Äänestä

  • Soita hänelle. kirjoitti:

    Missä ilmoitti, että on varattu, täälläkö?

    Ei täällä

    Äänestä

  • Luulen, että olet Hän. Satutit kyllä sanoillasi ja olin sortua pahaan oloon, mutta sitten olen päässyt sanojesi yli, en ole vihainen, koska tiedän minkälainen olet.
    Välität minusta paljon ja se on myös molemminpuolista.:)
    t. minä.

    Äänestä

  • Ei aloittajalle kirjoitti:

    Luulen, että olet Hän. Satutit kyllä sanoillasi ja olin sortua pahaan oloon, mutta sitten olen päässyt sanojesi yli, en ole vihainen, koska tiedän minkälainen olet.
    Välität minusta paljon ja se on myös molemminpuolista.:)
    t. minä.

    Mahdolisesti, toivon että olet täällä vielä, siis vaikka tilanteita on laidasta laitaan ja paljon samanlaisia, jotain ei voi ohittaa, ole hän, olisit.
    Ei ollut tarkoitus, se oli siinä hetkessä ja ylireagoin kaikki palasi mieleen ja olin nauttinut alkoholia, mistä seurasi moraalinen krapula pahimmilaan. Kyllä välitän ja haluisin välittää ja tuoda sen myös kunnolla ilmi. Uskotko, en halua loukata, varsinkaan sinua, enkä tarkoituksella loukkaa ketään. Ikävä.

    Äänestä

Älä huoli meidän juttu se ei olisi toiminut.Muistele hyvällä.ehkä ensi elämässä...

Äänestä
  • törppö , ei täällä saa sanoa hyvästejä
    kasvokkain kohtaat ,silmistä silmiin katsot ja sanot samat sanat
    Sitten sillä on merkitystä.

    Äänestä

et tiedä mitä teet. Ei oikeassa rakkaudessa ole halua satuttaa, ainoastaan
halu kaikkeen hyvään. Mietitkö lainkaan hänen tunteitaan ?

Äänestä

Rakkaus vs. halu satuttaa. Ainakaan minä en osaa millään yhdistää noita kahta
asiaa. En millään. Kyllä sille rakkaalle ihmiselle haluaa puhua kauniisti ja muutenkin kohdella kauniisti.

Äänestä

Siis oikeasti haluat satuttaa häntä ? Miksi ihmeessä ?

Äänestä
  • eihän sairaudelleen voi mitään...

    Äänestä

!

Äänestä

en halua rakkauttasi, jos on tarkoitus vain satuttaa.

Äänestä

sielunpuolikkaasi? Eipä siis ihme tuo halusi satuttaa...

Tätä viestiä en itselleni tunnista mutta kirjoittelempa siitä huolimatta. Mua ei voi enää erään sanat satuttaa. Näin tahdon itselleni ainakin uskotella. Kaikkeen turtuu, ilkeille sanoille (olivat ne sitten tahattomia tai eivät) kuuroutuu. Kasvoi sellainen muuri, että sanat siitä kimpoilee takaisin. Muutama huono puoli tuossa muurissa, se ei päästä niitä hyviäkään sanoja sisäpuolelle. Muuri on vain kylmä ja kivinen. Välillä siihen paistava aurinko sen pintaa lämmittää, lämpö vaan ei pääse kivestä läpi...

Äänestä
  • Kaikesta huolimatta!

    Äänestä

yritys hyvä kymmenen - ei mene läpi. olet paha.kirjoitit myös toisella palstalla "järki ja tunteet".

Äänestä
  • .

    Äänestä

Höpö höpö-jos katsoisit peiliin huomaisit että ainut perkele olet sinä.

Äänestä

voi katopa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakastan sinua kirjoitti:

siksi haluan satuttaa sinua sanoin. miksi tapasinkaan sinut kun tiedän nyt sinun olevani sielunpuolikkaani. perkele,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu