Miten lähestyä miestä, jota ei edes näe kuin silloin tällöin? Hän on samassa työpaikassa kuin minä? Luontevaa hetkeä ns. olla rennosti miehen kanssa ei oikein ole eikä tule. Huoh. Vinkkejä? Olen ihastunut.
Ihastus
shewantsyes
5381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voisit koittaa silmäilyn lisäksi esimerkiksi ajoittaa niin että pääset vaikka tauolla jopa hipaisu lähelle. Naiset ovat mielestäni keskimäärin huonoja näyttämään ihastustaan ja suosittua miestä silmäilee aina useampi nainen samassakin työpaikassa (joten pelkkä vilkaisu ei oikein riitä kiinnittämään huomiota). Itse olen joskus pyytänyt "tuntematonta" naista kahville työpaikan ruokalassa joten aloitteitakin tapahtuu (hän antoi vain pari silmäystä mutta se riitti). Kannattaa vaan olla riittävän selkeä, rohkea ja luova... sillä pärjäät varmasti pitkälle.
En usko, että tämä mies on erityisen suosittu, mutta miellyttää minua rauhallisuudellaan ja jämäkällä otteellaan. Ei ole mikään Brad Pitt :D
Olen kyllä luonut silmäisyjä ja tehnyt todellakin tikusta asiaa. Hän vaan on rauhallinen oma itsensä...
Miksi ei vaan voisi pyytää suoraan kahville? Tai bisselle työpäivän jälkeen? Onhan se toki läpinäkyvää, mutta mitä sitten? Pelästyykö miehet liian suoraa toimintaa?
Keksi joku ongelma puhelimessasi. Miehet usein tuntevat puhelimet kuin omat taskunsa ja osaavat auttaa. Vaihda vaikka vuosi 2011 --> 2010 - se aiheuttaa usein monenlaisia ongelmia eikä ole huomattavissa ensivilkaisulla monissa puhelimissa. Helposti korjattu kuitenkin.
Tupakoiko hän? Lähde mukaan "haukkaamaan happea" vaikka et itse polttaisi.
Lähetä sähköposti jostain ihan mitättömästä asiasta ja kun se on ok, kehu kuinka hyvin se hoitui hänen kanssaan.
Siinä nyt muutama jolla saa ihan vaikka "tikusta asiaa".
Tätä on jo koitettu. Ei toiminut. Eikä tupakoi, onneksi. Sähköpostiakin on lähetetty ja kehut annettu. Mitä se muka kertoo? Ei muuta kuin että yhteistyö sujui. Pitäisi kai vaan rohkaistua pyytämään kahville?
Yksi mies neuvoi mua vaan tarttumaan härkää sarvista. Ei vaan kertonut miten :D
Kauniina kesäpäivänä toteat vain miehelle että töiden jälkeen olis kiva kävästä kahvilla/bissellä jne.Vot puolihuolimattomasti lisätä että lähtisitkö muuten seuraksi?Jos ei ko.päivä käy voit ehdottaa toista päivää tai sitten pyytää miestä ilmoittamaan kun sopiva hetki löytyy.Huumoriakin pelin.
Tee se mitä minä en tule koskaan uskaltamaan,eväät kun ei riitä tämän miehen kohdalla aloitteentekoon.
Tsemppiä!