Elikkäs tietokoneen ruutu menee tasaisin väliajoin ihan sinipunaiseksi ja palautuu noin 3 minuutin sisällä normaaliksi tai jos vaihtaa telkkarin sourcesta eri hdmi kanavalle ja takaisin. Olen koittanut 2 eri näyttöä ja 3 eri hdmi kaapelia mutta silti se tekee sitä. Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa, kun tämä kone on tehnyt tätä heti siitä lähtien kun tämän ostin ja siitä on noin kuukauden verran joten takuuta on vielä jäljellä jos ei kukaan keksi ratkaisua.
HDMI kaapeli temppuilee
3
<50
Vastaukset
Ongelma on aika selvästi näytönohjainkorttisi mikä temppuilee. Asenna sen ajurit uudestaan, jos se ei auta vie takuuseen.
- TororoT
osaatkos neuvoa miten ne ajurit asennetaan? Ei ole oikeen kokemusta siitä kun ei ole ikinä niitä tarvinnut asentaa. Näytönohjain on AMD Radeon HD 6800 Series.
- ydydUI4
Tossa on 64 bittisen windows 7 radeon ajurit.
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx
Sun pitää selvittää mikä käyttis ja montako bittiä ja sitten ladata oikeet ajurit. Muistaakseni AMD vanhat näytön ohjain ajurit pitää ensin poistaa ennenkuin voi asentaa uudet muuten se ei ehkä toimi kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905137
- 534046
- 252149
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271807Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151424
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹271207Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201026T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21970