Noniin ja hyvää helatorstaita vaan kaikille. Meillä se alkoi taas todella hyvin. En jaksa enää riemuita keskellä viikkoa olevista vapaapäivistä, koska ne menevät miehen osalta kännissä. Eli mies tuli baarista, oli aika kännissä ei siinä mitään ollaan vielä nuoria ja saahan sitä juhlia, mutta avopuolisoni juo joka viikonloppu molemmat päivät ja kaikki mahdolliset vapaat, niin kuin nytkin.
Eli kotiin tultiin ja alkuksi kaikki näytti hyvältä. Sittenn se taas alkoi tavaroiden heittely, mies ei ole minulle vihainen hän vaan aina hokee "vittu kun mä vetäisin sitä jätkää turpaa". joka kerta nuo samat sanat.. Eli ukko kehittelee kännisessä päässä aina jotain outoja mieltymiä, että joku muka haastaisi riitaa. Tänään meni olohuoneen pöytä rikki, muutama maljakko, lasi lamppukin revittiin katosta ja pyykkiteleet lenteli. Olin jo soittamassa poliiseja, kun en moista jaksa katsoa.. No samantien estelemään ja otti puhelimen minulta. Sanoi, että rauhoittuu, mutta kyllä vielä muutama tavara lensi tuon jälkeen. Sanoin, että en enää jaksa ja pakkaan hänen tavarat ja aamulla voi häipyä. Sitten hän laittoi kengät jalkaan ja sanoi menevänsä tekemään itsarin.. No joo ei tosiaan mennyt.. Meni makkariin ja kaatui sänkyyn ja sammui.
Siivosin muutamat lasisirut, ettei koirat satuta tassujaan. Jätin kuitenkin muut tavarat hujan hajan, saa sitten aamulla nähdä mitä on tehnyt.
Miltä tämä kuulostaa teistä? Onko tuo mies ihan sekopää? Selvinpäin ei todellakaan käyttäydy noin..
Ja erittäin "hyvää" helatorstaita
8
213
Vastaukset
- airambottle
Helatorstaita sinnekin. Äijäsi vaikuttaa tyypiltä jolle ei viina sovi. Sano sille että joko lopettaa juomisen tai sinä lähdet. Siinäpä tehköön valintansa. Ei tuollaista riehumista kannata katella.
- huishaiskinkin20
Tosi oikein teit kun jätit paikat avokin siivottaviksi.
Arvuuttelenko kumman kämpässä asutte ja kumman tavarat meni mäsäksi. - vässssss
yhteinen asunto on, mutta kaikki tavarat minun hankintojani,, ainoastaan tuo olohuoneen pöytä oli yhteinen jonka rikkoi.
- niinpä niin..
Itselläni sama vika ja olen nainen. En heittele tavaroita vaan alan muuten tappelemaan ilman mitään syytä. Kun tuosta viinanpirusta pääsisi jollain konstilla eroon...
- vässssss
joopa joo. MIes heräsi ja oli kun ei mitään.. Sanoin, että katseles vähän ympärilles.. No katsoi ja ihmetteli mitä meidän kodille on tapahtunut.. Kerroin ja hän ei muista mitään.. En tiedä oppiko tuosta taas mitään.. Varmaan unohtuu heti seuraavalla ryppykerralla, että vähemmän voisi ottaa, ettei muisti mene ja tapahdu tuollaista.
- vierestä kuunteleva
Rupesko siivoamaan?
- Juokale111
Naisen tehtävä on ymmärtää miestä. Älä valita vaan siivoa sotkut.
- vässssss
Korjasi osan jäljistään ja ihmetteli mikä häneen oli yöllä mennyt.. Kovan krapulan takia ei pystynyt rikkimennyttä lamppua siivoamaan makuuhuoneen lattialta.. siivosin sen sitten ennen nukkumaan menoa..
Mies on nyt taas baarissa. Kohta tulee varmaan, kotiin jollei mene jatkoille.. ja jollei sammu jatkoille tulee todella kännissä kotiin joskus 5-6 aikaan aamulla ja rupeaa varmaan taas riehumaan.. Saa nähdä kuinka käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882