tässä romanit itse kertoo tilanteesta euroopassa, http://www.youtube.com/watch?v=JHZd3TaRiLA&feature=related
Countries dont have mafias but mafias do have countries.
tietämättömille vähän totuutta
12
231
Vastaukset
- hbiju8o,öäuy,65
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011053113816478_uu.shtml
Miten suomessa ei tiedetä, että Romania on jakanut tuomioita/tuomion ihmiskaupasta? - Vaalea Sveittistä
Te elätte siellä pimennossa toisin kuin me, tieto ei aina kulje sinne pohjoiseen.
Terveisiä kaikille sinne kauaksi Suomeen. - Anneli B
Aloita ¤antamalla sydämesi¤ vanhemmillesi.(Sananlaskut 23:26) He tuntevat sinut paremmin kuin kukaan muu,ja usein he voivat auttaa sinua,jos annat heille siihen tilaisuuden.Jos he havaitsevat ongelman olevan vakava,he voivat jopa järjestää sinulle lääkärinapua. *Useimmat lääketieteen asiantuntijat neuvovat,että vaikeaa depressiota potevien tulisi saada lääkärinapua itsemurhavaaran vuoksi.Saatataan esimerkiksi tarvita lääkkeitä,joita ainoastaan lääkäri voi määrätä.*
- Ei Vaalea Sveittsist
tuo ei ole oikea vaalee sveittistä ettäs vaan tiedoksi
- eikö ole oikea
Kuinka voit tietää sen? :D
- On se
oikia vaalee sveittistä.
- oioioioioioi
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/mtv3_poliisi_tyhjentaa_romanileireja/?ref=tf_iOKboksi_p1
tilanne suomessa on tänään tämä. - rom
Suomen romanien olisi nyt korkea aika ottaa lähikontaktia näihin heimoveljiin. neuvoa heille, mitä täällä on laillista tehdä ja mistä saa kohta turpaan. kannattaisi ihan vakavasti pitää nyt pieni palaveri. Suomalaiset eivät tule nielemään tätä "sosiaalista omatoimisuutta" pelkään oikein todella, milloin joku vähemmän ajattelevien ryhmä aloittaa todellisen väkivallan. en missään nimessä halua sitä, mutta nyt on yhdestoista hetki reagoida. KAIKKI ei suomessa ole sallittua. Omapäisyydelle on pantava joku roti, ei auta kuin ottaa lusikka kauniisti käteen. suomen romanit voisivat antaa vinkkejä siitä, miten itse ovat selvinneet. Vai ovatko he selvinneet. Onko rammasta sokean taluttajaksi?
- i bv98 kpg9
Lehtitietojen (kuvien) mukaan nämä romanien asumukset Hesassa muistuttavat kaatopaikkoja. Miksi näin? Onko niin, että kun elämänhallinta menee, saa kiulttuurikin väistyä syrjään. Unohdetaan puhtaussäännöt tyystin tykkänään. Siinä tapauksessa suomenromanien kulttuuri on aivan eri asia, kuin Itä-Euroopan romanien kulttuuri. Romanien kulttuurisäännöt ovat siis kovasti muuttuvaisia ja eläväisiä. Suomenmustalaisilla on aikaa kehitellä niitä lisää samaan aikaan kun toiset luopuvat siitäkin vähästä mitä on ollut.
- tom tam
ajan virrassa kieppuu monenlaista ilmiöätä ja roskaa. Mikään niistä ei ole pysyvää. Ei kannata siisn olla huolissaan, ei Ruotsikaan julistanut sotaa Suomea vastaan, vaikka finskit ottivat sen pääkaupungista keskesimmän paikan haltuunsa, sotkivat ja turmelivat ympäsistöä.
Ensivuossa saattta Kreikasta tulla retkeiliöitä kerämään pulloja ja pyytämään yhtä ja toista. Kaikki on mahdolista. Sanotteko te sitten niile, että mihin panitten ne miljoonat jotka me pyhät veronmaksajat teille hyvästä tahdostamme luovutettiin.
Niin, hyvästtä tahdostamme luovutettiin. Hyvää tahtohan meillä kaikilla on.. plenty, niikun jokainen teistä tietää, erityisestti teistä viisaimmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899