Mediassa et koruvaras iskenny.

Harmi. mut hyvää ku JKL poliisi laitto hepusta kuvan julkisuuteen. roiston kansalaisuus ei selvillä?? mut kai se ny on lähes 100 varma et heppu on jonkun maan ROMANI ( = mustalainen)
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalainen idiootti! Anna jatkossakin rahasi romanialaisille valekerjäläisille Kauppakadulla. Rahanantajia riittää lapsista vanhuksiin. Esim. kerjäläisten väkisintyrkyttämät kukat on käyty repimässä jonkun taloyhtiön pihalta tai varastettu hautausmaalta. Romaniassa jopa varastavat lapsia lastentarhoista ja tekevät väkisin raajarikoiksi, jotta heruisi säälipisteitä enemmän "kerjätessä". Helsinki maksaa jopa toimeentulotukea tuolle saastasakille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


K J Långesteri kirjoitti:

Harmi. mut hyvää ku JKL poliisi laitto hepusta kuvan julkisuuteen. roiston kansalaisuus ei selvillä?? mut kai se ny on lähes 100 varma et heppu on jonkun maan ROMANI ( = mustalainen)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu