Olen lukusia kertoja kysynyt venepaikkaa vuokralle espoon haukilahdesta. KUKA POISTAA VIESTINI JA MIKSI!??????? Jätin yhteystietoni ilmoitukseen, miksi viestieni poistaja EI ilmoita asiasta minulle?
Kuka tätä palstaa valvoo??
MITÄ???????????
14
262
Vastaukset
- hdsjkallhdhdsak
Kuten hyvin tiedät, kaikenlainen ilmoittelu ja alatyylinen kommentointi on kiellettyä.
- todella pettynyt
nimimerkille hdsjkallhdhdsak. En tiennyt, että ilmoittelu on kiellettyä. Alatyylisiä enkä muitakaan vastaavia termejä ole missään tapauksessa käyttänyt. Kysymykseni oli täysin asiallinen jonka lopussa toivotin kaikille mukavaa veneilykesää. Sain idean siitä kun huomasin muiden käyttäjien hakevan venepaikkoja tällä palstalla. Muiden viestit olivat edelleen ketjussa, mutta omani poistettiin lukuisia kertoja ilman perusteita/ilmoitusta asianosaiselle eli minulle. Jätin vielä yhteystietoni ilmoitukseeni. Ymmärrän että viestini poistetaan mikäli ilmoittelu on kiellettyä. Sitä en tiennyt. Mikäli moderaattori olisi edes aavistuksen sivistynyt, oli hän tasapuolisesti poistanut myös muut ilmoitukset ja samalla olisi voinut ilmoittaa minulle viestin poistamisesta. Tyypillistä suomalaista toimintaa.
- Australiangirly
Haukilahden venepaikkoja voi hakea kaupumgin kautta tai pursiseuran kautta. Suomi24 ei omista paikkoja siellä.
- tarkastaja II
Miksi kysymyksesi ei ollut "Satamat"- palstalla?
- captain haddock
Eiköhän sovita et vaihdat tulpan siihen soliferiis, niin se kulkee huomattavsti kovempaa ja jätät noi venejutut sellasille joilla vene oikeesti on. Ainut vene mikä sulta löytyy on se sama pesusoikko missä äitis kylvetti sua pari vuotta sitten...
- MITÄ?????
nimimerkille "Australiangirly", kiitos tiedosta. Ongelmana on, että asun itse ulkomailla enkä voi ottaa jäsenyyttä, koska en pääse yövahdiksi vaadituksi ajaksi. Kiitos kun mainitsit, että suomi24-keskustelupalsta ei omista venepaikkoja, hyvä että sekin asia tuli selväksi.
nimimerkille "tarkastaja II", laitoin alunperin täysin asiallisen kysymyksen nimenomaan "satamat" otsikon alle, mutta se poistettiin.
nimimerkille "captain haddock", kiitos kommentistasi. Luulenpa, että saattaisit jopa hermostua jos tietäisit minkälainen kalusto ja kokemus tässä on kyseessä.
Olen aikanaan huvilan rakennukseen liittyen käyttänyt suomi24:en keskustelupalstaa ja todennut kuinka sivistymätöntä ja täysin asiatonta keskustelua siellä käytiin. Ikävä todeta, että sama pätee myös "veneily" otsikon alla. Kaikesta huolimatta mukavaa veneilykesää kaikille. Suomessa kuulemma jo helteet alkaneet. - 17
lopeta nyt sekoilu. mikään palstoista ei ole osto, myynti tai vuokraus palsta. lue säännöt ja itke sitten.
- Mitä!!!!??
nimimerkille 17. Ymmärsin tämän jo 3.6 "hdsjkallhdhdsak" nimimerkin kommentista. Kiitos kun valaisit jo ennestään vanhaa ja jo kertaalleen käsiteltyä asiaa. Osaat varmaan vastata miksi muiden venepaikka ilmoituksia ei poistettu?
Tosiaan; kiitos vielä kerran kerrassaan mahtavasta kommentistasi. - 13
Mitä!!!!?? kirjoitti:
nimimerkille 17. Ymmärsin tämän jo 3.6 "hdsjkallhdhdsak" nimimerkin kommentista. Kiitos kun valaisit jo ennestään vanhaa ja jo kertaalleen käsiteltyä asiaa. Osaat varmaan vastata miksi muiden venepaikka ilmoituksia ei poistettu?
Tosiaan; kiitos vielä kerran kerrassaan mahtavasta kommentistasi.osaan kyllä. en jaksanut ilmoittaa niitä ylläpidolle.
- 15
Ilmoittaa? Ylläpidolle?? HAHHHAAAAHHHAAHHHAAHHAAAAHHHAAA HHAAAAHHHAAAAMHUHUHUHAAAAAAAAA HHHHAAAAAAHAHAHA ! Osta mieluummin elämä, tai odota.....ehkä saat senkin ylläpidolta.
HAHAHHAH MUHUHUHUHUHUAHAHHAHAHHAAHAHHA!!!!!!!!!!!!!!!
DORKA!!!!!!!!!!! AHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHH- 19
hyvä löysit caps lockin elämälläsi on uusi sisältö nyt.
- €€€€€
19 kirjoitti:
hyvä löysit caps lockin elämälläsi on uusi sisältö nyt.
Caps lockin?? HAHAHAHA BUAHUAHUAHUAH AAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHHAHAHA DORKA! HAHAHAHAH KÖYHÄT KYYKYYN! HAHAHAHHAHAHAHAAHA DORKA ISOLLA D:LLÄ.
Voitko ilmoittaa ylläpidolle tuosta caps lock asiasta? hahahah BUAHUAHUAUAHAUAHUAH - 21
€€€€€ kirjoitti:
Caps lockin?? HAHAHAHA BUAHUAHUAHUAH AAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHHAHAHA DORKA! HAHAHAHAH KÖYHÄT KYYKYYN! HAHAHAHHAHAHAHAAHA DORKA ISOLLA D:LLÄ.
Voitko ilmoittaa ylläpidolle tuosta caps lock asiasta? hahahah BUAHUAHUAUAHAUAHUAHen voi. oon niin köyhä, että mulla ei oo varaa painaa tota ilmoita asiaton viesti nappia. samasta syystä oon vähän kateellinen sulle, kun oot niin rikas, että sulla on varaa caps lockin käyttöönkin.
- 25
Touche!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv172291Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461875- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201063Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948