Olen ihmetellyt sitä, että kuinka kummassa kaasot ja muut pääsevät hotellihuoneeseen viemään hääyörompetta? Luulisi että hotellihenkilökunta olisi sen verran fiksua, ettei päästäisi sinne ketään sotkemaan (kun on niitä ikävämpiäkin tarinoita..)
Meillä ei onneksi kukaan vienyt sinne mitään jäynää, vaan hotellin puolesta oli pieni pullo kuohuvaa, jne.
Miten tavaraa hääyöpaikkaan?
2
1637
Vastaukset 2
- Hannah
Olen tässä vallan tuore kaaso ja huomasin justiinsa että hotellihenkilökunta on todella tarkkoja siinä ketä huoneeseen päästää. Hyvä tietenkin niin.. Meillä tosin ei mielessä mitään jäynää ollutkaan, eiköhän jäynät kuulu polttareihin eikä hääyöhön!
Anyway, hotellin henkilökunta vie tavarat, vaatteet yms. aiheelliset huoneeseen, ei sinne kaasot ja bestmanit pääse pyörimään.. vain huoneen "haltijat".
Näin ainakin meillä Tampereella.. - vaimo -03
Onko suurin osa jäynien järjestämisestä sitten vain puhetta, jos huoneeseen ei helpolla pääse? Vai onko nämä tapaukset esim. sellaisia, että kaaso on varannut huoneen ja sitä kautta jotenkin pääsee huoneeseen, tms.?
Luulisi todellakin, että kaikissa hotelleissa oltaisiin tarpeeksi fiksuja noissa hääsviittiasioissa.. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.381894- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei186676- 80670
- 50635
- 65625
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 62606
- 35604
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48567