Koetteko te muut ongelmia sosiaalisissa tilanteissa esim. työpaikalla suuntautumisenne takia?
Aikaisemmassa työyhteisössä oli homovihaa, joka osittain on vaikuttanut että minusta on tullut arkajalka.
Sosiaaliset tilanteet
12
425
Vastaukset
- ysi plus kasi
En oikeastaan tiedä, mitä pelkään. Kaapissa olen kuitenkin ja välttelen tiettyjä sosiaalisia tilanteita. Johdonmukaisesti kieltäydyn ainakin saunailloista.
- $
Kieltäydyt saunailloista. Miksi ? Oletko mies vai nainen ?
- Yks nainen
väistelen sujuvasti tilanteita, joissa puhutaan perheestä, lapsista jne. En halua fuulata, joten parempi luistaa tilanteista, joissa puheenaiheet ovat heteronormatiivisia. Yhdenkin ei-heteron bongaaminen työpaikalta tekee olen astetta turvallisemmaksi;)
- $
Hei voisko joku selittää mulle, miks joku välttelee saunailtoja ? Onks se kovinkin yleistä bissejen keskuudessa ? Musta se vaan on yks mahdollisuus :)
- valheiden verkossa
$ kirjoitti:
Kieltäydyt saunailloista. Miksi ? Oletko mies vai nainen ?
Nainen olen. En itsekään tiedä tarkasti, miksi. Jotain sen suuntaista kieroa ajattelua siihen liittyy, että häpeän itseäni ja pelkään sitä, että kaverit järkyttyisivät ja spekuloisivat jälkeenpäin, että olenkohan katsellut heitä sillä silmällä, kun kerran naiset kiinnostaa... Jos siis saisivat myöhemmin tietää suuntautuneisuuteni. Yritän olla äärimmäisyyksiin asti diskreetti, ettei tulisi mitään väärinkäsityksiä. Pelkään siis muiden tulkitsevan mua yliseksuaalisesti, vaikka tosiasiassa olen enemmän a- kuin bi-seksuaali. Vaikeaa. Kieltäytymällä oma-aloitteisesti yritän myös välttää sellaiset kiusalliset tilanteet, että joku kutsuisi mut saunomaan siksi, kun ei kehtaa jättää mua ryhmän ulkopuolelle, ettei syrjintä seks. suunt. perusteella olisi niin ilmeistä. Parempi dissata itse itsensä kuin tulla jonkun muun taholta dissatuksi. Kaikki säilyttävät kasvonsa ja kulissinsa.
- welllwelll
Musta vissii paistaa päällepäin etten mikään täys hetero oo joten kyllä sen huomaa muitten naamasta ja asenteesta yms mua kohtaan on muuten aika persiistä. Minkä sitä itellee voi jos ei mikään neitimäinen ole ja on oma ittesä näin.
- 13+16
WellWell: Olet siis yks transu? No en miekään menis nois olois saunaan naisten kaa.
"Musta vissii paistaa päällepäin" Noh onks korjauksesta jäänyt jotain näkyvää? - ....
13+16 kirjoitti:
WellWell: Olet siis yks transu? No en miekään menis nois olois saunaan naisten kaa.
"Musta vissii paistaa päällepäin" Noh onks korjauksesta jäänyt jotain näkyvää?Mikä sinua ihmistä oikeasti vaivaa??
- 111 1111
.... kirjoitti:
Mikä sinua ihmistä oikeasti vaivaa??
Miten niin vaivaa, ku se vaan kyselee tän ketjun sudenkuoppia? Mikäs sinua vaivaa 4 pistettä?
- 13+17
Mitkä ongelmat? Oletko lesbo ja lörpöttänyt sen kaikille? Voi voi!
Siis normaali nainen, jotka lähes aina lörpöttävät kaiken estoitta ja jokaiselle. Onko tämä hameväen luonne vai mitä? - nyt vituttaa
Onhan tuo ikävää, mutta kaipaatko oikeasti heidän seuraansa? Tai no, olen itse jo niin erakoitunut, että mua ei edes kiinnosta jos joku saisi tietää suuntautuneisuuteni.
Jotenkin olen jo valmiiksi vittuuntunut itsekkäistä heteroista, jotka todella saattais kuvitella jotakin noin tyhmää että olisin heitä kiimaisesti katselemassa "yhetisissä saunailloissa! Prkl!
Todennäköisesti ilmaisisin että en pidä häntä ollenkaan viehättävänä ja hänessä ei ole mitään mikä antaisi aihetta eroottiselle mielikuvalle!
Lisäksi yksi paha ryhmä on ulospäinsuuntautuneet bi:t. Voi hyvä isä kun voi olla rasittavaa että sitä tehdään itseä tykö! Miten ihmiset voi olla noin tahdittomia, mitä??? - yks kaks ......
Kysypä itseltäsi, mitä pelkäät? Ei ole vaikea tehtävä? Käytä hyvä ihminen yläpäätä enemmän kuin ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760