kesä alkoi paskasti!! :/

Moro!

Halusin tulla jakamaan surullisen tarinani täällä. Eli sain 2 viikkoa sitten mopokortin ja aprilia sx 2011 mallin. Noh ei mennyt kuin viikko ja ajoin kolarin, kolari oli autoilijan syy. Hyvät korvaukset tulivat koska minulla meni niskanikamat C-2 ja C-3 pillunpäreiksi ja olen seuraavat 15 vuotta pyörätuolissa.. Kertokaa myös omia kolari tapahtumia mopolla.

Ajelkaa varovasti :/
4124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

trolli

Äänestä

Trolli? ei välttämättä. Aika huono mäihä sulla. No mutta parane! Itekki meinasin kolaroida vielä kovassa vauhdissa vauhtia oli joku 120-140m/h ei oo mittaria niin en tiedä ja tehdään vielä selväksi että ei ole mopo. Ja sitten alko koneessa kuuluu tikitystä joka tuli putkesta ku oli vähän löystyny ja rupesin sit sii yhel kädel ajaa ja kattoo mikä helvetti siel kolisee ja ajoin liikennemerkkikyltin tangon ihan vierestä. Tanko hipas ja meinas sen taki lähtee käsistä. Ku en kiinnittäny huomiota tiehen. Oli niin lähellä ja säikähdin sen verran että oli pakko pystähtyä rauhottumaan. Ei siinä mulle välttämättä mihtää ois pahemmin käyny vähän asfaltilla pyöriny mut on ajoasu ni eikai siinä mitään naarmuja jotain kramppeja ja pieniä luusärkyjä ehkä. Mut en halua ees ajatella mitenkö pyörälle ois käyny :/ No mutta pärjäämisiä sulle! :)

Äänestä

toi on hyvä esimerkki miks tulee tää uus mopokortti systeemi ehkä hinta liian iso mut muuten hyvä... :( surullinen tarina sulle mut parane :)

Äänestä
  • Jaa miten niin on? Toi kolari oli vastapuolen, eikä mopoilijan syy...
    Dumbass!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seuraavatvuodet... kirjoitti:

Moro!

Halusin tulla jakamaan surullisen tarinani täällä. Eli sain 2 viikkoa sitten mopokortin ja aprilia sx 2011 mallin. Noh ei mennyt kuin viikko ja ajoin kolarin, kolari oli autoilijan syy. Hyvät korvaukset tulivat koska minulla meni niskanikamat C-2 ja C-3 pillunpäreiksi ja olen seuraavat 15 vuotta pyörätuolissa.. Kertokaa myös omia kolari tapahtumia mopolla.

Ajelkaa varovasti :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu