Alla on sitaatti Iltalehdessä kirjoitetusta:
"Ryhmä malesialaisia musliminaisia on perustanut yhdistyksen, jonka tarkoitus on opettaa naisia miellyttämään ja palvelemaan aviomiehiä entistä paremmin.
Kerhon mielestä naiset ovat syypäitä yleiseen rappioon, jolla ryhmä tarkoittaa avioerojen määrän kasvua, miesten syrjähyppyjä ja miesten väkivaltaisuutta vaimoja kohtaan.
Kerho katsoo, että naisten on oltava avioliitossa entistä nöyrempiä ja kuuliaisempia.
- Kuuliainen vaimo tarkoittaa sitä, että naisten on viihdytettävä miehiään paremmin. Vaimojen on myös huolehdittava miehille ruokaa ja vaatteita. Kaikkien vaimojen on myös ehdottomasti toteltava miehiään. Näin islaminusko vaatii, kerhon perustaja Maznah Taufik sanoo."
Onko vl-lestadiolaiset muijat yhtä alisttuja, kuin nuo malesialaiset muslimi-naiset, josta edellä kerrotaan.
mitä eroa vl-lestadiolaisilla ja äärimuslimeilla?
toro horo
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779