nyt alko loma eikä nähdä pitkiin aikoihin :(
Milloin sinä pidät lomasi (kesä-, heinä- vai elokuussa)? Tietäis vähän, miten isoon ikävään tässä oikein pitää varautua?
Milloin sinä pidät lomasi (kesä-, heinä- vai elokuussa)? Tietäis vähän, miten isoon ikävään tässä oikein pitää varautua?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minä en ainakaan ole paskatöissä, joten ikäväsi määrää ja kestoa on vähän vaikea arvioida. Mitä kauvemmin odotuksessa yleensä menee niin sitä enemmän olosuhteet alkavat ärsyttää. Näin on tai sitten ei. Tilanteessa otettava huomioon resurssit, ihmiset jotka rajoittavat itseäsi, sopimustilanteesi alistajiin, sekä mielenterveytesi tila.
Ei kannata ottaa henkilökohtaisesti kun en todennäköisesti ole se jota tarkoitat. Minä en ainakaan tiedä mitä seuraavaksi tekisin, mutta jonkinlaista hyväksyntää kaipaisin.
En liikuskele missään metsissä joissa saattaa tapahtua ihmetapaamisia joten shakki tilanne tulee mieleen jossa sotilaan edessä on sotilas. En viitsisi mennä minnekkään julkisille paikoille etsimistä varten vaan pelkästään asioilla liikun, mutta onhan tässä vielä kesiä jäljellä. Jos se tapahtuu vaikka 2013 niin se on kai sitten siellä kun minä en voi asioille näköjään mitään. Jos jossakin on perseenpyyhkijän paikka vapaana niin alistajat aattelee että siinä on se työnkorsi millä me saadaan sinullekkin työnkorsi suuhun että meistäkin tulee sitten samiksii. Mihinkään aikakapseli paikkaan en ainakaan mene. Se on ihan varma.
Se todellinen ihme on kai sitten lopulta se että mut teleportataan joittenkin ihmisten makuuhuoneeseen. Se on sitten eri asia milloin sieltä pääsee pois. Varmaan sen jälkeen kun ovat laittaneet vaatteet päälle. Ja selittäneet mulle että sun pitää päästä meistä yli ja jatkaa elämääsi.