Onko se nyt ihan kehitysvammaisten juttuja, kun turkulaiset ylpeinä naureskelevat sankaria, joka jollain ulkoilualueella on notkelmaan sontinut jonkun toisen kaikessa rauhassa päivästa nauttiessa. Että sellaisia hirnumisia "läjäyttivät selkänsä taakse".
Tosiaan ei voi kuin ihmetellä, kuinka vähäjärkisten touhuista eräät jaksavatkin ylpeillä!!!
Kysytäänpä nyt, että oliko poikarassulla, jolle äkillinen ulostamisen tarve kesken retkeilyn iski, tarpeeksi pyyhintävälineitä, kun ei männyn kaarnakaan taida kelvata - vai käyttikö sammalta - vai jäikö ihan oikeesti pöksyihin viiru, joka haisee haitaten toisten seuraan hakeutumista.
Olette te ylpeitä eriskummallisista asioista. Täysin kehitysvammaisten touhua. Pitääköhän oikeilta kehitysvammaisilta pyytää anteeksi, kun voisi olettaa, että heillä sentään joku roti on - turkulaisilla ei minkäänlaista!
Tosiaan ei voi kuin ihmetellä, kuinka vähäjärkisten touhuista eräät jaksavatkin ylpeillä!!!
Kysytäänpä nyt, että oliko poikarassulla, jolle äkillinen ulostamisen tarve kesken retkeilyn iski, tarpeeksi pyyhintävälineitä, kun ei männyn kaarnakaan taida kelvata - vai käyttikö sammalta - vai jäikö ihan oikeesti pöksyihin viiru, joka haisee haitaten toisten seuraan hakeutumista.
Olette te ylpeitä eriskummallisista asioista. Täysin kehitysvammaisten touhua. Pitääköhän oikeilta kehitysvammaisilta pyytää anteeksi, kun voisi olettaa, että heillä sentään joku roti on - turkulaisilla ei minkäänlaista!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mielestäni tämänkaltaiset toimitukset on vain aniharvoin parhaalla tavalla
loppuun asti harkittuja, koska ovat aina hätätapauksia.
Mitä taas tulee tuohon henkilön kehitykseen, en katso sillä olevan
tekemistä toimituksen kanssa, koska henkilön housut on kuitenkin
ollut nilkkoihin laskettuna lisäksi henkilö on ymärtänyt tehdä nopean
johtopäätöksen hakeutumisesta katseilta suojaavaan notkelmaan.
Historiaan mahtuu myös hätätapauksia joissa eritteitä on purkautunut
henkilöistä sekä ylä että alapäästä yht,aikaa, nämä hallitsemattomat
paineen purkautumiset ovat jo todella ikäviä.
Niin, mutta kun turkulaisilla näyttää olevan tarve kehuskella kuka siel on ollut, vaikkei ole mitään huomiota kiinnittänytkään ko. henkilön tekemisiin. Että siis, joo....
ja siis, hätätilanne. No, mutta siis, jos on luonnon keskellä ja menee suoltaan tyhjentämään, niin ei se kuule hajuttomaksi tee että laskee housut kinttuun, kyllä siinä jonkin sortin toalettipaperia tarvitaan, ettei jää jäljet pöksyyn haisemaan.... Jos et satu tietämään, ehkä se olitkin juuri sinä ja jäit sitten haisemaan vaikka oletkin kehunut kuinka paskoit paitti oman selkäs taa niin vielä jonkun muunkin selän taa!
Että silla.... Edelleen: Älyllisessä kehityksessä jälkeenjääneiden touhua! Etenkin vielä kun kehuskelee, että paskoinpa ... Oikein tehnyt jutun, että läsäytti selkänsä taa, eikä se toinen huomannut mitään... Katos vaan, kaikki eivät ole toki mitään kakka-pissaleikkijöitä, mutta turusta ilmeisesti löytyy runsain mitoin niistäkin nauttijoita! Idiootteja suoraan sanoen!.
Täysin uunoja. Mikäs vaivaa?
Kehitysvammaista tohua totta tosiaan. Ja siihen törmää siis alvariinsa Turun seudulla - ja sitten nämä ovat vielä niitä, jotka ovat parempia kuin vuokrataloasukkaat!
Että sellaista!
Tosiaan - säälittävää - ja ikää on sellainen alta kaksviis! Mutta on se ainakin hienoo, että voi ammattikoulussa opiskella jotain sote-ammattia - ja facebookissaan mainostaa vieläpä sitten että on ihan universityssä!
Kyllä on! Ai niin, se ämmä pistää vielä kilpailun, että kumpi pukeutuu ennemmin kokovalkoisiin, hän vai naapurinsa. No, akka on ihan hyvä vaan, pukeudu vaikka mihin valkoisiin tahansa - eipä akka näytä muuta kuin ihan tosissaan täyttävänsä Turun seudun kokovalkoisiin pukeutuvien kriteerit. Niillehän on vitsi sekin, kun potilaansa kuolee, vaikkapa ihan vaan lääkkeenjakovirheisiin! Sellaisia ovat Turun seudun älynjättiläiset. Ja ihan juu, paremmat kuin vuokrataloasukkaat. Ja tuolle sote-opiskelijalle erityisesti: Painukoot poikaystävineen ja muine kavereineen vaikka Naantalin haudoille tanssimaan! Mikä lie kannabisnarkki.
Ai, meneekö se ennemmin vaikka poliisille tekeen ilmoitusta - no, menkää vaikka jonossa!
On muuten sellainen, että runosmäkisten tekemisiä täytyy selittää, että tulee sitten ihan selväksi vaikka sekin mitä tarkoittaa "gourmet-ruokien käryt", "viimiset vietävät", "kotiinpäin kantamiset". Sitten vielä leikkivvät olevansa fiksujakin ihmisiä nämä teinivitsien levittelijät, no, taso on tietysti luettavissa tyyppien omista facebook-sivuilta. Että joo! Ja ilmeisesti, kun kasvaa jonkun IRC-galleriatouhun kautta Facebook-touhuun, syntyy tuollaisia? Ja kovasti pukeutuu valkoisiin! Olis muuten siellä pukuja tarjoavalla taas muutaman kuukauden töitä tarjolla, opiskelijoiden kannattaa ottaa yhteyttä!
No, muuten, kun asutte kerrostalossa, onko teillä naapurina teinivitsien kanssa pelleileviä hyypiöitä, jotka naapurinsa oven takana niitä vitsejä laukovat? Haluavat pelleillä naapurinsa kanssa sen minkä kerkiävät?
Turussa sitä pidetään kyllä täysin käsittämättömiä asioita täysin normitapauksina!
Tänään sitten älypäät kerääntyvät televisioittensa ääreen, sillä luvassa on heidän lempiohjelmansa Teräspallit. Tässä ohjelmassahan teinivitsit lentävät. Ja naurunaiheena on mikä? Normi-ihmisten reaktiot älypäisyyksiin - kuten nyt vaikkapa entisistä jaksoista nähty tilanne, jossa oltiin kusella jonkun hienon auton kylkeen - no, mitäs, kyllä siinä auton omistaja ihmetteli, ettei taida kusijalla kaikki olla ok ja vähän siinä taisi huudella, että nyt kyllä nuolet ne kuses! Mutta mikäs siinäkin tilanteessa oikein oli niin kuin se teinivitsin aihe - tuohtunut normi-ihminen vai? Juu, toki, eihän se oikeasti kussut, mutta joo....
Joo, tuollaista kivaa - mikä tossa oikein on hauskaa! Ehkä turkulaiset pelleilijät ymmärtävät! Tietysti mikäs sen palkitsevampaa, kuin saa porukat mukaan touhuisinsa, vahvistaa vain pelleilijän suurta egoa ja käsitystä omasta erinomaisuudestaan!
Muista katsoa!
Ainoa kehitysvammaiseen viittava asia tässä ketjussa on sinun ja kaltaistesi kirjoitukset, joissa ei ole päätää ei häntää. Mistä vitusta sinä oikein kirjoitat? Luuletko täällä ihmisten tietävän tai edes välitävän kuka kävi paskalla missäkin?
Jo nimimerkkisi viittaa automerkkiisi, en voi kuin ymmärtää. Itse lopetin BMW:llä ajamisen kun white trash amikset smartröökin savuisine saksantuontipapskabemareineen ilmeistyvät maamme kaduille.
Katos, eihän tässä ollut kyse, kuin turkulaisten omista ylpeydenaiheista. Niin, että kysy sinä vaan turkulaisilta itseltään ketä kiinnostaa ja mikä. Että ittehän möykkäätte ääliömäisyyksiänne, mistä oli taas hyvä esimerkki yksikin puudelinulkoiluttaja tuossa juuri muutama minuutti sitten. Että anteeksi - mitä. Mitäs helvetin persettä sekin ämmä, jonka ikä todennäköisesti on noin kaksikymmentä jos sitäkään, sotkee omiin paskasiin runosmäkisiin ääliömäisyyksiin sellaisia ihmisiä joilla ei hänen ja hänen ääliöystäviensä kanssa ole mitään tekemistä. MITÄS VITTUA SE ÄMMÄ EI HUUTELE NIITTEN RUNOSMÄKISTEN OMIA NIMIÄ!!!!
OLE HYVÄ!
TÄYSIÄ ÄÄLIÖITÄ JOITTEN AJATUSTEN MITTA RIITTÄÄ KAI MILLIN PÄÄHÄN!
MUISTA KATTOO SE TERÄSPALLIT - SOPII TEILLE!
ÄLYLLISESTÄ KEHITYKSEN VAJAUDESTA EI TODISTEITA PUUTU!
Siis...? Sekoilet turkuaiheisella keskustelupalstalla.. kirjoitat: "te turkulaiset"
Ketkä te?
Mikä on sinun kotikyläsi nimi?
Niin älyllisen kehityksen vajaudesta entistä vahvemmat merkit: Kun pistetään teiniääliömäisyydet nettiin, niin siitäkös syntyy tarve selitellä niitä turkulaisten ihka omia teinipelleilyjä.
Plus sitten se, että että tuossa vielä yksi ilmiselvä turkulainen vajakki kyselee, että mitäs turkupalstalle kirjoittelet!
No, minnes sitte. Turkulaisten juttujahan nämä!!!! Teidän ihkaomia ylpeydenaiheitanne.
Että joo, mitäs pitäs vielä selitellä!!!
Niinpä niin ja aivan totta. Mutta mikä olikaan kotikyläsi nimi?
Mitäs vielä. Näistä kehitysvammaisista turkulaisista. No, nehän on ihan niitä samoja teinipellejä, jotka vaikkapa vr:n vaunuissa työmatkalaisten iloksi päästelevät taas niitä vähämielisyyksiään. Juu, kyseessä ei nyt ole kukaan julkkis - mitähän ne ääliöt sitten tekevät, varmaan kusevat alleen. Joo. Silmät niillä heivaa puolelta toiselle, mitä lie kopassa. Vaikka onhan se niinkin, että kun on oikein vajaa, niin ei tarvi edes mitään päihteitä, sitten sitä pitää itseään niin fiksuna että voi täpötäydessä junassa riekkua räävittömyyksiään. Ja kansa se ei kuin nauraa - eli palkitsee taas teinipelleörveltäjää!
Että sellaisia. Miten se onkin noin, että tuollaisia pidetään täysijärkisinä!
Tässä kun itse on ainakin sitä mieltä, että joka tuollaiseen pystyy, niin sillä ei tosiaankaan ole KAIKKI KOTONA!
Ja turkulaisissa on aivan samaa.
Että joo! No, mitenkäs se nyt olikaan niin hyvä tyyppi se leveistä perseistä huutelija - mitenkäs se muuten selittää ne leveät perseet. Thoraxkuvista on jo selitykset kuultu tämänkin päivän aikana ainakin pariin kertaan. Ääliöjätkä! Ei sunkas se kuitenkin ollut sitten joku akateeminen, sellainen, joka sitten ei pysty edes promilleja luettelemaan - tankkaa ja tankkaa tuhansia ja nelosia ja promilleja. Ja vakituisia yöpaikkoja! Menkääs nyt taas jonnekin haistelemaan - vaikka niitä omia perseitänne.
Juupa juu. Siitähän se, "antaas niitten nyt vaan pelleillä".
Ääliöjätkä, joka oikein pääsi nauttimaan - hänpä se nyt oli nokkela, kollegat ja kamut töpeksivät töittensä kanssa ja joku siitä sitten lähtee sinne viimeiseen yöpaikkaansa, mutta tuopa jätkä se onkin fiksu, sepä lähtee pelleilemään thoraxkuvillaan ja kaiken maailman leveillä perseillään ja yöpaikoillaan - katos vaan, mitenkäs se jätkä nyt selityksistään ne heidän omat töpeksimisensä unohti!
ÄÄLIÖ!!!!
Ja tuollaista pidetään normina - voi jestas sentään - eli teillä nämä teidän erinomaiset "ammattilaisenne" tosiaan pistävät kaiken vitsiksi!
Nykyäänhän on pop sosiaaliset taidot ja sosiaalinen älykkyys - no, mutta hei, toi jätkähän ansaitsee palkinnon ja erityisbonukset sillä saralla - sillä näinhän siinä käy, joku muu kuin herrasväen omat paskat tulee puheenaiheeksi ja vedetään joku muu täysin asiattoman ja vain tuollaisten runkkareiden mielihyvän saavuttamisen vuoksi keskipisteeksi. No, saiko jätkä hyvät bonukset vielä!!!!
Oikein sosiaalinen nero - eikös vaan!
Kaikkea sitä pidetäänkin normaalina? Ei voi kuin ihmetellä....
Onko vieläkin paha olla? Avaudu ja kerro lisää kokemuksistasi ja tunteistasi - sen pitäisi helpottaa.