...ja nukuthan riittävän pitkään ja aamulla virkein mielin YLÖS, ULOS ja LENKILLE.
Unet kauniit
9
229
Vastaukset
- s....
koskas en ole nukkunut?
- 1+1=??
=) Kuin myös..
- ystävälle...
Joo,jos "paistaa" aamulla. Hyviä öitä sullekki.
- ei se mitään
Yritän aina vapaa-aamuina nukkua pitkään. Mutta en kyllä ihan ensimmäiseksi lenkille.
Juon aamukahvia pitkään ja hartaasti, ja puen itseni vaatteisiin n. klo 11.00.
Mieli on mitä milloinkin ja kulloinkin on.
Nykyään en ajattele hetkeä pidemmälle, mutta joka hetkestä yritän poimia positiivisia ja onnellisia hiukkasia. Onneksi kuitenkin väsyn päivän touhuista sen verran, että uni on tervettä. Päikkäreitä en koskaan ota.
Hyvää yötä, kuka lienetkin, kultainen en ole, mutta haluaisin olla.- unonen :)
:) :)
Juon aamukahvia hartaasti ja pitkään, huomenna varmaan parvekkeella. Sunnuntaiaamu on kesäisin täydellinen, jos kuuntelen Pop eilen - toissapäivänä -ohjelmaa metsäpolulla juosten. Hartaushetki vanhalla puusillalla viljapellon laidalla edelleen samaa kuunnellen ja perhosen lentoa seuraillen. Täydellistä :)
Mää kyllä nukun joskus päikkärit, siiiis joskus :).
Tuo Katainenkin voisi joskus nukkua päikkärit, on aika väsyneen näköinen....
Nyt nukkumaan! Hyvää yötä, kauniita unia - joku puuhaa
unonen :) kirjoitti:
:) :)
Juon aamukahvia hartaasti ja pitkään, huomenna varmaan parvekkeella. Sunnuntaiaamu on kesäisin täydellinen, jos kuuntelen Pop eilen - toissapäivänä -ohjelmaa metsäpolulla juosten. Hartaushetki vanhalla puusillalla viljapellon laidalla edelleen samaa kuunnellen ja perhosen lentoa seuraillen. Täydellistä :)
Mää kyllä nukun joskus päikkärit, siiiis joskus :).
Tuo Katainenkin voisi joskus nukkua päikkärit, on aika väsyneen näköinen....
Nyt nukkumaan! Hyvää yötä, kauniita uniaJos olisit Kataisen pöksyissä, saattaisit näyttää itsekkin hiukan univelkaantuneelta, vai ? No, miksi sitten et ole ?
- Kiitos!
Sinulle...yhtä kultainen olet, ellet enemmänkin.
Olen jo tänään lenkkeillyt...huomenna muuta puuhaa, matka-ajoa yms.
Nuku hyvin! - kyllä lenkki suorite
En tiedä meneekö m> vai n>, mutta minulla on tapana mennä lenkille aikaisin aamulla, on sitten pois päiväjärjestyksestä. Jokaisella on tapansa.
- tennarit
Nyt vain läppärit syrjään ja pesujen myötä untenmaille, kukkukoon yökköset ja he, jotka eivät jaksa nukkua, sillä nyt on hyvä aika hakeutua untenmaille, mieleiselle, jotta aamulla jaksaa nousta terävänä uuteen aamuun...ja tennaritkin on hyvä laittaa jo valmiiksi menosuuntaan...hyvää yötä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431