Mihin demeter on hävinnyt? Siis pienellä deellä.
Jossain vaiheessa epäilin että hän on muuttunut lejannaksi, mutta en oikein tiedä - viestit jostain huhtikuulta kertovat ihan muuta - tai ovat hämäystä.
Kerrothan että elät ja olet voimissasi, please!
Jossain vaiheessa epäilin että hän on muuttunut lejannaksi, mutta en oikein tiedä - viestit jostain huhtikuulta kertovat ihan muuta - tai ovat hämäystä.
Kerrothan että elät ja olet voimissasi, please!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä demeter kertoi että menevät sinne...jonnei kesäpaikkaansa ja ihan valalle en mene mut oliko ettei ole edes tietsikkaa mukana..vai ettei vain sitä avaa.
Tämän vain "rauhottaakseni" sinua kerron :)), kaivattu on , se on totta.
En ole ollenkaan kukaan muu, kuin itseni. Alkuaan juurruin 5-kymppisiin, koti-kiusatun kultaisin sanoin.
Sinne vielä vähän aikaa kuuluisin, mutta täällä on hauskempaa.
Joku Venla olin silloin, mutta välillä tein aivoeron kokon palstalle, välillä ihan fyysistenkin asioiden takia.
Kirjoitellaan, ei murjoteta, eikös vain, veikkoseni? :))
Kesäyös on lemmentaika, lupausten kulta-aika." Tuulia tei.
.
Moikka Lejanna,
ihan siksi ounastelin koska olet varsinkin tässä ketjussa kirjoittanut hyvin samaan tyyliin kuin demeter, ystävällisesti, ymmärtäväisesti ja kannustavasti vastaillut kaikille. Ja samaan aikaan huomasin että dementer oli hävinnyt.
Kiva kun olet täällä, viiskymppisissä en ole aikapäiviin käynyt edes vilkaisemassa joten en sinua tunnistanut. Iloisia kesäpäiviä, hymyillään vähintäänkin silloin kun on aihetta ;-)
Mutta nuo viime virkkeesi - mitenkäs tuli mieleeni että, ehkä ...???
Kiitoksen sanoin kumartaa ja niiaa hän.
Kaikki muu mahtui kallooni, tuo loppukaneettisi vihelsi korkealta yli ymmärrykseni??
.
Ei hätää mitään, tietystä sananparresta vain viestisi lopussa tuli mieleeni että onko minut ns. tunnistettu - sisäpiirin juttu vain.
Siis vastauksestasi päätellen ei ;-D mikä on oikein hyvä asia.
Menee kai se yli kun pitkänä jourut kumartelemaan ovissa.