Nettituttavia kannattaa VAROA!

!!!

Poliisi kaipaa havaintoja:
Nettitutut pahoinpitelivät naisen
Lauantai 4.6.2011 klo 03.35
Lahdessa Riihitarhankadulla sijaitsevassa yksityisasunnossa pahoinpideltiin nainen lauantain vastaisena yönä.

Poliisi sai asiasta ilmoituksen perjantai-iltana noin kello 23 aikaan. Nainen tutustui lahtelaisiin miehiin netin kautta ja sopi tapaamisen Lahteen. Nainen tuli sovitusti perjantaina iltapäivällä kahden aikaan junalla Lahteen. Kaksi miestä oli häntä vastassa rautatieasemalla, josta he menivät yksityisasuntoon Riihitarhankadulle.

Seurue kävi läheisessä ravintolassa tai baarissa, josta siihen liittyi mahdollisesti kolmas mies. Ravintolasta tai baarista he palasivat takaisin asunnolle, ja siellä nainen pahoinpideltiin. Hän sai pahoinpitelystä vakavia vammoja, ja hänet on toimitettu sairaalaan.

Alustavien tietojen perusteella poliisi tutkii tapausta tapon yrityksenä ja vapauden riistona.

Poliisi on ottanut asunnolta kaksi miestä kiinni. Poliisi kaipaa vihjeitä sekä kyseisen seurueen liikkeistä illan aikana Tonttilassa että seurueeseen kuuluneesta kolmannesta miehestä.

Kiinniotetut miehet ovat kaljupäisiä. Yksi heistä on iältään noin 40 vuotta, pituudeltaan noin 185 senttiä ja vartaloltaan hoikka. Toinen mies on noin 25-vuotias, 170-175 senttimetriä pitkä ja tukevavartaloinen. Miesten vaatetuksesta ennen pahoinpitelyä poliisilla ei ole varmuutta. Nainen on noin 40-vuotias ja 165-170 senttimetriä pitkä. Hänellä on tummat tai mustat suunnilleen olkapäille ulottuvat hiukset, ja hänellä oli musta vaatetus.

Näiden henkilöiden henkilöllisyys on poliisin tiedossa.

Seurueesta tai tapauksesta tietäviä pyydetään ottamaan yhteyttä numeroon 050 456 4312 päivällä kello kahdeksan ja neljän välillä.

IL

0

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        47
        5495
      2. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        61
        2396
      3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        18
        1890
      4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        146
        1773
      5. Aleksi Rytilä

        Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        17
        1615
      6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        34
        1575
      7. Kulukusuunnat

        Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
        Kuhmo
        5
        1408
      8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

        Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
        Suomalaiset julkkikset
        18
        1125
      9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

        Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
        Maailman menoa
        77
        1088
      10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

        Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
        Maailman menoa
        228
        1059
      Aihe