Aivan loistava tanssipoppipändi!
Kaverit osaavat soittaa yhteen aivan mahtavasti, olen nyt ollut parilla heidän keikallaan ja voin sanoa että kaikki toimii loistavasti. Laulaja varsinkin tekee millimetrin tarkkaa työtä ja pystyy aivan uskomattoman vaikuttavaan laulu suoritukseen. Lisää tietoa tänne missä he keikkailevat! please!
Kaverit osaavat soittaa yhteen aivan mahtavasti, olen nyt ollut parilla heidän keikallaan ja voin sanoa että kaikki toimii loistavasti. Laulaja varsinkin tekee millimetrin tarkkaa työtä ja pystyy aivan uskomattoman vaikuttavaan laulu suoritukseen. Lisää tietoa tänne missä he keikkailevat! please!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Katsoin itse äsken google hakuohjelmalla norolan pojat ja löysin poikien keikkakalenterin eli katso sieltä missä ne esiin tyvät.Tais olla että niiden seuraava keikka on 9.6 mutta en muista missä.Etsi sieltä google ohjemalla löytää vaikka mitä=)
Ke 9.6.2004 Hotelli Vaakuna (Kouvola)
La 12.6.2004 Kisaranta (Kangasala)
Ma 14.6.2004 Härmän kuntokeskus (Ylihärmä)
Ti 15.6.2004 Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Pe 25.6.2004 Jenkkapirtti (Asikkala)
La 26.6.2004 Honkahovi (Kuhmoinen)
La 3.7.2004 Leppis (Loimaan kunta)
Pe 9.7.2004 Ravintola Carioca (Raisio)
Pe 16.7.2004 Kapakanmäki (Tuulos)
La 17.7.2004 Tanhuhovi (Lohja)
Ke 21.7.2004 Ravintola Jätkän kämppä (Ruovesi)
Ti 27.7.2004 Ravintola Naantalin Hovi
Su 1.8.2004 Helsinki Pavi (Vantaa)
La 14.8.2004 Hotelli Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tule Loimaan Leppikselle 3.7. Norola soittaa siellä
moikka norolanpojat on tosi hyvä orkesteri se soittaa hyvää tanssi musiikkia ja kaikkea mulle saa kirjoitaa postia jos kukaa haluun ei tässä muuta t pekka pekkola
mun serkut soittaa kyseissä yhtyessä, ja se on niiden harrastus, tekee oikeetakin työtä. toinen maanviljelijä ja toinen mäntän metsä tissuen paperitehtaalla töissä.
t. marika
Olen samaa mieltä, Norolan pojat on hyvä bändi, keikkoja tänne Keski-Suomeen päin, pliis! Soittavat tosi monipuolista musiikkia, tekevät sitä suurella hartaudella ilman muita kommervenkkejä, esittävät sekä uudempaa että vanhempaa musiikkia, eli siis hyviä ovat!