2lasta 5 ja 2vuotiaat.. yksinhuoltaja. lapsilla eri isät, toinen häipy kun kuuli tytöstä ja toinen valehtelija kusipää. nyt olen parisuhteessa miehenkanssa jolla myös lapsi. lapsi on meillä jokatoinen vkonloppu. mutta asiaan.. en jaksa minulla ei ole ollut koskaan 5vuodenaikana vapaata viikonloppua. eli lapseni eivät ole isillään jokatoinen vkonloppu eivät ole isillään ikinä. jos minulla ei olisi lapsiani ja omaisin tällaisen fiiliksen, niin ampuisin itseni!!!
en jaksa
116
2257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla on sama fiilis välillä :( ..Mua on helpottanu että oon tehny "omia" juttuja lapset siinä mukana.. Kitken vaikka rikkaruohoja.. Yritän olla stressaamatta..
Mutta etkö sinä voisi pyytää mieheltäsi apua? Kerro miltä sinusta tuntuu.. Josko hän voisi katsoa lapsia, jotta saisit hetken omaa aikaa? Myös mll:n kautta voisi hankkia lapsenvahdin, jos käy jossain.. Itse en tosin ole saanut aikaiseksi. Jotenkin olen niin turtunut ja etsinyt asenteen että "näin nyt on sitten"
Heh, pistän paremmaksi, mulla ei ole ollut vapaata viikonloppua 10 vuoteen! Joskus pyysin lasten isältä apua lastenhoidon kanssa, teki selväksi ettei vähempää voisi kiinnostaa.
Mutta mitäpä tuosta, hyvinhän tässä on kuitenkin pärjäilty, niin monista erilaisista ongelmista huolimatta. TIetenkin välillä väsyttää, mutta hyvät hetket korvaavat sen monikertaisesti.