en jaksa

116

2lasta 5 ja 2vuotiaat.. yksinhuoltaja. lapsilla eri isät, toinen häipy kun kuuli tytöstä ja toinen valehtelija kusipää. nyt olen parisuhteessa miehenkanssa jolla myös lapsi. lapsi on meillä jokatoinen vkonloppu. mutta asiaan.. en jaksa minulla ei ole ollut koskaan 5vuodenaikana vapaata viikonloppua. eli lapseni eivät ole isillään jokatoinen vkonloppu eivät ole isillään ikinä. jos minulla ei olisi lapsiani ja omaisin tällaisen fiiliksen, niin ampuisin itseni!!!

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väsynytväsy

      Minulla on sama fiilis välillä :( ..Mua on helpottanu että oon tehny "omia" juttuja lapset siinä mukana.. Kitken vaikka rikkaruohoja.. Yritän olla stressaamatta..

      Mutta etkö sinä voisi pyytää mieheltäsi apua? Kerro miltä sinusta tuntuu.. Josko hän voisi katsoa lapsia, jotta saisit hetken omaa aikaa? Myös mll:n kautta voisi hankkia lapsenvahdin, jos käy jossain.. Itse en tosin ole saanut aikaiseksi. Jotenkin olen niin turtunut ja etsinyt asenteen että "näin nyt on sitten"

    • 17+6

      Heh, pistän paremmaksi, mulla ei ole ollut vapaata viikonloppua 10 vuoteen! Joskus pyysin lasten isältä apua lastenhoidon kanssa, teki selväksi ettei vähempää voisi kiinnostaa.

      Mutta mitäpä tuosta, hyvinhän tässä on kuitenkin pärjäilty, niin monista erilaisista ongelmista huolimatta. TIetenkin välillä väsyttää, mutta hyvät hetket korvaavat sen monikertaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7393
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe