lähdemme porukalla ensi viikolla Kuopion Rauhanlahteen ja olemme kuulleet muilta romaaneilta että alue on siisti ja rauhallinen sekä alueelle tuleleminen on helppoa. mitä mietä ihmiset olette alueesta ja meistä romaaneista joita siellä paljon on?
Vastaukset 2
- velat anteeksi
ootte kyllä todellinen riesa alueella ja oikeastaan mitään hyötyä teistä ei siellä ole joten pakatkaa kamppeenne ja suunnatkaa johonkin muuhun alueelle jossa myös teitä arvostetaan.
- Entinen ei rasisti
Jos ei ole rasisti romaneita kohtaan kun aloittaa leirintäalueyrittäjäni, niin kahden kuukauden päästä on. Tämän voin sanoa 20 vuoden kokemuksella leirintäalueyrittäjänä. Mikään muu porukka ei tee niin paljon hallaa olemassa olollaan kuin he ja sitäpaitsi puolet muista asukkaista häipyy heti tuon kansan osan saapuessa kaupusteleen, kerjäämään. melskaamaan ja sotkemaan leirintäpaikkojana. Surullista mutta totta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202472Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6551079- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728