Huonoa tuuria!

huonoonninentyttö

Jäin kiinni näpistyksestä vaikken kyllä tehnyt sitä. Mut lavastettiin! Olin Töysän Veljekset keskinen kaupassa, olin kemikaaliosastolla katselemassa hienoa lacosteen hajuvettä, yritin etsiä poikaystävääni mutten löytänyt, minulla oli tietenkin paketti kädessä. No se jäin sinne hyllylle kun katselin muuta. Hetkenpäästä minuun törmäsi pitkähiuksinen mies/nainen (en ole varma) hän sujautti saman hajuveden( jota olin katsellut) laukkuuni ja vainosi minua kaupassa. Kun menin kassalle varashälyttimet piippasivat ja samalla hetkellä sama henkilö juokseen nopeasti viereisen kassan ohi. Eikä vartiat uskoneet mua :( Nii ja ne Alavuden poliisit sano että ne näkyy jos haen töitä johonki :/ Jos olisin ollut poikaystäväni kanssa koko ajan ei olisi käynyt mitenkään.
Kameroista näky kun olin ottanut hyllystä hajuveden ja se teki musta varkaan. Ja kameroissa ei ollut näkynyt törmäystä henkilön kanssa(varmaan kameraton paikka).
Vanhempanikaan eivät usko minua, mutta onneksi poikaystäväni uskoo koska hän oli mukana :) Ja menin vielä shokkii ja en muista mitä oon jutellu vartioitten kans.

5

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ftbgiunop

      ei kai ny hajuvedet sentään piippaa, eikö vaan sellaset tuotteet joissa on hälytin (vaatteet, cd-levyt yms.) piippaa? vai oliko hajuvedessä siis hälytin? ja kuinka joku on onnistunu sujauttaan hajuveden laukkuusi sinun tai poikaystäväsi näkemättä? & mitähän tää kyseinen henkilö mahto kostua siitä josse näin teki.
      Mut anyway, tuskin toi nyt millekkään työnantajille näkyy, koska toi oli varmaankin näpistys(?) ja siitä ei tuu käsittääkseni rikosrekisteri merkintää, vaan merkintä tulee vaan johki poliisin omaan rekisteriin. Rikosrekisteri merkintä tulee vaan jos saa vankeutta (ehdollista tai ehdotonta) ja sä varmaan sait vaan sakkoja. kuinka vanha muuten oot?

      • toimitus

        haloooooo tottavissiin haju vesissä on koodaukset niin kuin partavesissäkin .höpö löpö höpö totta helvetissä merkintä tulee näpistyksessä lankeaa 5-vuotta .älä sinä sepittele käsittääkses mitään jos et tiedä asioita taidat olla ihan pihalla yllä mainittu


      • toimitus
        toimitus kirjoitti:

        haloooooo tottavissiin haju vesissä on koodaukset niin kuin partavesissäkin .höpö löpö höpö totta helvetissä merkintä tulee näpistyksessä lankeaa 5-vuotta .älä sinä sepittele käsittääkses mitään jos et tiedä asioita taidat olla ihan pihalla yllä mainittu

        niin merkintä säilyy 5-vuotta !!!! korjaus äskeiseen viestiini


    • ffcdfg

      Ehkä huonoin selitys.... Koskaan.

    • JK

      NINKÖ

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4711
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3443
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1524
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1246
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1162
    8. 164
      1050
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1048
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe