Jos saisi ihan asiallisia vastauksia täältä. Epäilen vähän.
Kuitenkin, ongelmana on se että kylmänä käynnistämisen jälkeen flekti pyörii täysillä kunnes parisadan metrin ajon jälkeen palaa normaaliin. Ja jos ei lähde liikkeelle heti niin pyörii kauemmin kovasti.
Eli missä vois olla vika. Autona octavia 1.8 vm. 2003.
ocuflekti
5
91
Vastaukset
- Urtsi man
Siinä on selvästi jotain vikaa!
- ?? '??'??
Liekö jokin moottorin lämpötila-anturi vialla. Ohjausyksikkö ei tiedä oikeaa lämpötilaa ja huudattaa flektiä varmuuden vuoksi.
- 2+1=?
Olikos ilmastointi tuossa sinun Ocussa?
Ne flektithän pyörii myös sen vuoksi. Jos laitat ilmastoiniin pois päältä niin pyöriikö flekti silloinkin kuvaamallasi tavalla?
Vikakoodien luku tietenkin antaisi mahdollista tietoa ongelmista.- isuessa
juuri vaihdettu tuo lämpötila-anturi... pitääpä kokeilla jos ilmastoinnin ottaa pois huutaako sitten
- /&JK=()%%
isuessa kirjoitti:
juuri vaihdettu tuo lämpötila-anturi... pitääpä kokeilla jos ilmastoinnin ottaa pois huutaako sitten
No jos vika tuli sen anturin vaihtamisen jälkeen niin herää epäilys, että anturi ei ole oikeaa tyyppiä tai sitten moottorin ohjainlaitteessa on jotkin asetukset menneet väärin. Vaikuttaa siltä, kuin anturi antaisi kylmänä väärää arvoa mutta koneen lämmettyä tilanne normalisoituu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057411
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1005255Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253451Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3451485Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?551318