kesäloma alkoi ja hain vuokraamosta Toyotan jolla pääsen takuu varmasti perille. Kaksi vuotta vanha C5 huilailee korjaamolla sen aikaa. Viime loma meni persiilleen uuden citikan takia kun hajosi kesken matkan ja kuntoon ei tullut kuin syksyllä. Onneksi takuu oli voimassa, tosin sitäkään ei ole kuin kaksi vuotta. Tojoissakin 3 vuotta.
Ihme auto, kertakaikkiaa. Nyt saan kokemusta kovasti kehutusta ja luotettavasta Tojosta ,kun meinaan Citikan rämän kohta vaihtaa luotettavampaan merkkiin. Merkki taitaa olla laatumerkki Toyota.
Ihme auto, kertakaikkiaa. Nyt saan kokemusta kovasti kehutusta ja luotettavasta Tojosta ,kun meinaan Citikan rämän kohta vaihtaa luotettavampaan merkkiin. Merkki taitaa olla laatumerkki Toyota.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo ota vaan juntti se tojo,niin samaistut muihin hiivahattu tojoteroihin.
Minä olen juuri lähdössä 3-vuotiaalla C5:llani Lapin turneelle. Saa tulla kyytiin, ettei tarvitse kitua Toyotan kyydissä.
Laitas rekkari tänne ja millä korjaamolla auto seisoo...
Toijjotako, heh,heh !
Oletpa huvittava.
Kauppakassilla oikein reissuunko meinasit, no joo, taas joku, joo, joo heppu.
Vaikka olen Mersumies, niin kyllähän sitikka on auto verrattuna tojotiin.
Tojotia oli meilläkin ennen työautoina.
Taisimpa ostella niitä jotain 40 kpl muutaman vuoden aikana.
Sitten vaihtui vokkeloon, myös paketit vaihtui ja käyttökulut pieneni sekä koko auton kulut / ajettu matka pieneni reilusti.
Tojota joo, heh, heh ,heh , voi tokkiinsa ja Wunderbaum, heh, oot sinä kyllä aika kuoliaaksinaurattaja
Eipä tule ikävä menneitä kesälomamatkoja, jotka vielä Toyotalla joutui tekemään. Jokunen sata kilometriä ja kuski perille päästyä valmis sänkyyn väsyttävästä ohjastamisesta. Toista se on nykyisin kun Citikka kulkee lähes itsekseen. Ja takuuvarmasti. Eikä muijakaan enää valita perseen puutumista.