Huoneistohotelli Romantic /Bodrum, Bitez/ Finnmatkat

lapsiperhe 2+3

Onko jollain kokemuksia tästä hotellista? Entä hotellin puolihoidosta?

12

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toukokuussa ollut

      on kokemusta. aika karut huoneet mutta lämpimällä menee.
      Kaunis paikka ja ulkoapäin kaunista mutta huoneet on kalseat ja isot.
      Jääkaappi oli vanha ja piti kovaa ääntä.
      Koiria paljon ulkona joita varsinkin koiraihmisen käy sääliksi.
      Syötin yhtä ja sain siitä kaverin ja oli surullista lähteä pois kun koira tuli perässä turisbussiinkin.
      Aamupala ihan ok ja ruoka keskinkertaista.
      Kovasti ne yrittää ja hotelli on ihanalla paikalla ja uima-allas on ihana ja sen ympäristö sopii lapsille.
      Sinne vaan on se ihan hyvä paikka...

    • mummo kanasensa

      olen menossa lapsenlapsen kanssa samaiseen hotelliin 8.7.

      • ap

        Kerrohan matkan jälkeen kokemuksistasi. Ja hyvää matkaa =)


    • Niinaani

      Olimme miehini kanssa Romantikissa kesäkuussa ja pidimme paikasta todella paljon. Maksoimme hieman extraa rajoitetusta merinäköalasta, mutta kannatti todella. Hotelli on ihanan rauhallinen, huoneet siistit ja tilavat, henkilökunta aivan mielettömän mukavaa ja palvelualtista. Meillä ei ollut puolihoitoa tai aamiaista, mutta söimme muutaman kerran lounaan tai illallisen hotellin ravintolassa ja aina oli todella hyvää. Turkkilaiseen iltaankin osallistuimme ja oli erittäin onnistunut ilta sekin. Ainoa mihin en suosittele osallistumaan, on illan arvonta jossa voi voittaa korupalkintoja... Ei kannata.
      Miinuksia: Hotelli sijaitsee rinteessä jonne on hieman matkaa rannalta ja kaupoilta, joten kuntoilua tulee hieman harrastettua. Ilmastointi on maksullinen, josta ei ainakaan kesäkuussa ollut mainintaa Finnmatkojen esitteessä/netissä. Keittiö varustus on aika heikko joten suosittelen syömään "ulkona". Henkilökunnan kielitaito, englanti, on hieman ontuvaa, mutta meillä ei ainakaan ollut sen suhteen suuria ongelmia.
      Kaiken kaikkiaan ihastuimme Biteziin ja tähän hotelliin niin että suunnittelemme jo uutta matkaa!!

      • Niinaani

        Lisäyksenä vielä, että lapsiperheitä hotellissa oli paljon ja tuntuivat viihtyvän oikein hyvin. Henkilökunta huomioi pieniä hienosti ja illallakin järjestivät discoja ym kivaa. Musiikki soi mutta ei liian kovalla ja loppuu ennen puoltayötä ellei ole mitään erikoisohjelmaa.


      • millastiina66
        Niinaani kirjoitti:

        Lisäyksenä vielä, että lapsiperheitä hotellissa oli paljon ja tuntuivat viihtyvän oikein hyvin. Henkilökunta huomioi pieniä hienosti ja illallakin järjestivät discoja ym kivaa. Musiikki soi mutta ei liian kovalla ja loppuu ennen puoltayötä ellei ole mitään erikoisohjelmaa.

        Hei,

        kerroit keittiö varustuksen olevan heikko. Onko siellä keittolevyt ja kattila/paistinpannu? Olisin kiitollinen tiedosta. Olemme lähdössä lasten kanssa kyseiseen huoneistohotelliin ja muutamana iltana ajattelin kokata itse, koska lapset ovat nirsoja ruoan suhteen.

        Normaalistihan huoneistohotellien keitto mahdollisuus on hyvä.


      • höhäh

        Saiko huoneeseen viedä omia juomia ja ruokia? Ulkomaalaisilta nettisivuilta luin, että ei saisi viedä omia juomia....Kyseessä kuitenkin huoneistohotelli, joten olettaisin, että sinne saisi omat viedä.


    • oli siellä kivaaa

      onko kellään ketään linkkiä josta näkisi huoneitten kuvat. kävimme viime vuonna 5.8-12.8 välisen ajan kyseisessä hotellissa. mutta ei sitä ilmastoinnin maksua ollut missään esitteessä :( . henkilökunnan englannin kieli ei ollut mitään parasta mutta tärkeintä että sai selvää. hotellin ympäristössä oli biljardi-sali, uima allas, aurinkotuolit uima-altaan vierellä ja myös baari/ravintola. tosi kivaa jos joku antas linkin

    • Matkaan

      Heips,

      Olemme menossa kyseiseen hotelliin piakkoin, lisäinfoa olisi kiva saada siellä käyneiltä=) esim löytyykö kauppaa läheltä? mitä siis ilmastointi maksoi???onko allastuoleja riittävästi? entäs retket, mihin kannattais osallistua??

      Kiitos Etukäteen, kaikki tiedot ovat tärkeitä=)

    • :)

      allastuoleja siellä on ihan riittävän paljon ja altaan toisella puolella on niin sanottuja "aurinko-tyynyjä" jotka ovat kauhean isoja ja pehmeitä. Kauppa on noin 2.km päässä, ja kun kaupasta on taas palaamassa hotellille joutuu kävelemään kauhean jyrkän mäen ylös :( . ja meri on hotellilta vain 1.km päässä

    • ja
    • kuucr

      Juuri palasimme ko. hotellista., Finnmatkojen reissu. Kyllä tykkäsimme kovasti. Huoneet olivat ihan ok, joskin keittiövarustus hiukan kehno. Mutta saimme kuitenkin aamupalat itse tehtyä. Hotellin henkilökunta todella ystävällisiä, ja allas- alue hyvä. Rantaan n. 300 m, rantatuolit eivät maksa mitään, mutta kuuluvat aina jollekkin ravintolalle, joten juomat ja ruuat pitää tilata sitten heiltä. Hintataso oli halvempi kuin suomessa. Esim. ruokien hinnat noin. 10- 15 €, hampurilainen ranskalaisilla 4 €, olut 2,5 €. Ehdottamasti menemme uudestaan samaan paikkaan ja samaan hotelliin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6888
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1064
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      944
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe