Australian puolustusministeriö

katoamismääräys

Australian puolustusministeriö on kadottanut ufohavaintoja käsittelevät kansiot, kertoo Sydney Morning Herald -lehti. Katoaminen tuli ilmi, kun lehti pyysi ministeriötä toimittamaan sille ufohavaintoja koskevat dokumentit. Kahden kuukauden etsimisen jälkeen ministeriö ilmoitti kansioiden joko tuhoutuneen tai kadonneen.

Puolustusministeriön arkistoista löytyi ainoastaan yksi kansio, joka sisälsin raportin ufoista ja muista erikoisista tapahtumista sekä ilmiöistä Woomeran alueella. Woomera on armeijan aseiden testausalue, joka sijaitsee keskellä Australian erämaata.

Australian armeija lopetti ufohavaintojen keräämisen viime vuosikymmenen lopulla. Nykyään havaintojen keräämisestä vastaa poliisi. Armeijan kansioiden katoamisen epäillään innoittavan uusia salaliittoteorioita.
Reuters

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/06/australia_hukkasi_ufo-kansionsa_2646209.html

4

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jakinboas11

      Niin uskovaiselle lähes mikä vaan lisää uskottavuutta.

      • UUU.

        Uskomattoman uskomatonta urpoilua..?


    • A.A.Andro

      Ei hätää, kansiot ovat nyt Andromedan ystävällismielisten avaruusrotujen hallussa !

      • Kelevi Kangaru.

        Kiitos A.A.Andro siitä tiedosta että ne Australian kansiot ovat nyt ystävällismielisten avaruusrotujen hallussa!

        Tämä tieto todellakin vapauttti kiven sydämeltäni!

        Onko muuten tietoa siitä,että milloinka ne ystävällismieliset avaruusrodut aikovat ne kansiot julkaista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4711
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3443
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1524
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1246
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1162
    8. 164
      1050
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1048
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe