Aquila Rosa kauppatorille

Yrittäjälle ja tosi tyylikkäälle merirosvo laivalle on saatava arvoisensa näkyvä paikka.
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä taitaisi olla pöljempi idea, löytyisikö muista kaupungeista vastaavaa. Hämeenlinnassa oli aikoinaan (liekö vieläkin) matkustajalentokone (DC2) kahvilana. Olisihan mukavaa hörpiskellä kahvia ja miksei muutakin laivan kannella, toria ja sen toimintoja katsellen, huonon sään ja talven aikana sisätilossa. Olisi laivan huoltokin helpompaa kun ei tarvitsisi sitä telakoida vaan huoltotoimet voisi suorittaa lähes milloin vaan. Hieno idea vaan töpinäksi nyt ennenkuin tämä ajatus kulkeutuu naapurikaupunkiin ja Patun korviin.

Äänestä

Kirjoitusasustasi päätellen taidat syödä "kalasi" ja "keittosi" erikseen.

Äänestä

Mitä järkeä sinun oli edes lähettää tämänkaltainen viesti.
Ehdota samalla että Stellan talo siirretään kaupungintalon katolle, niin saadaan Kotkaankin pilvenpiirtäjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toristerassi kirjoitti:

Yrittäjälle ja tosi tyylikkäälle merirosvo laivalle on saatava arvoisensa näkyvä paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu