Äkkiä aloin nähdä tähtiä, nimittäin tällä palstalla. Jokaisessa kirjoituksessa on tähtiä siellä täällä sanojen lomassa ja välissä. Sitten tuli ilmoitus jostain kirosanafiltteristä, jota yritin poistaa huonolla menestyksellä.
Mistä on kyse?
Tähtöset tuikkii
9
79
Vastaukset
- lejanna
Tuskin mistään tärkeästä.
Lie alkukankeutta, vain.
. En ole huomannutkaan. Kai se johtuu tuosta mainossuodattimesta joka on selaimessani, se kun vie täältä muutkin mainokset pois häiritsemästä.
- tähdetön taivas
Minäkin ihmettelin tähtiä. Niitä oli vain muutamassa aloituksessa, esim tuossa Meriläisen aloituksessa, ja eräällä toisella palstalla oli useassakin aloituksessa. Mihinkään kirosanafiltteriin en ole vielä törmännyt. Jos sellaista otetaan käyttöön , niin alkuvaiheen siäänajo-ongelmista vois olla kyse.
- Meriläinen
Joo mun ketjustakin oli muka poistettu kirosanoja, eikä siitä saanut mitään tolkkua mutta kun laitoin että näytä alkuperäinen ketju ninn katos kaikki ne jutut siltä väliltä.
En tiedä onko tää nyt joku taas uus juttu mitä ne tekee.
Jos joskut on kirosanoista valittaneet niin nyt ne muokka sitten viestejä, mikä ei ole hyvä juttu.
Joskus ne kirosanat kuuluu leikkimielellä näihin kirjoituksiin.
Katellaan mitä vielä tapahtuu. - FF58
Sanoit kirjoituksissa on tähtiä. Niin onkin, ne vain pitäänähdä. Älä viitsi poistella, ohi vaan jollei kiinnosta. Minulta tulee perkele aika usein käytännössä harvemmin täällä, so what?
- /
Et siis nähnytkään tähtiä, jotka estivät tekstin ymmärrettävyyden.
- stickme
Joo, mun jutuissa on paljon tähtiä kun olen niin kova kiroilemaan.
Siinä saa sefu huhkia hikihatussa, että poistelee joka toisen sanan ja länttäsee tähden päälle.
Mä sitten ostan sille niitä tähtiä Tiimarista ja kuskaan tänne, tälleen**********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
Oleppa sefu hyvä taas....kiitoskiitos****** Tähtiä on omastakin takaa (tai edestä) **** Tiimarin tähdet on halpiskamaa eikä ne tahdo kestää täällä kovassa käytössä********
- stickme
KorvenKukka kirjoitti:
kiitoskiitos****** Tähtiä on omastakin takaa (tai edestä) **** Tiimarin tähdet on halpiskamaa eikä ne tahdo kestää täällä kovassa käytössä********
Äläpä ala ronklaamaan.
Tuollasen Tiimarin tähden kun länttäät tauluun, ni kukaan ei tiedä mistä se tulee.
Kato ny, näyttääkö muka jotenkin halvalta?
***************************************************************
Hah, ostan seuraavaks ebaysta...saatkunnon glittereitä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa684382TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3021809Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241716Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458