kuuluuko optisen kaapelin (toslink) olla tiukka laittaa paikalleen??
ei mene televisioon eikä kotiteatteriin muuta ku hollille vaikka on oikein päin laitettu..??
valo kyllä tulee läpitte mut ei se pysy paikallaan.. osaiks joku jeesaa?
optinen kaapeli
tabermann
6
11355
Vastaukset
- naps.
Aika tiukka on, naps.
- Määvaanseolin
Niin, kait olet ottanut siitä semmosen kirkkaan kumisen suojatulpan pois??? Kyllä se napsahtaa paikalleen kun se on oikein päin.
- Anonyymi
Hieno oivallus tuo kumitulppien poistamisen vinkki :-) Kaikille se ei ole itsestään selvyys jos ei ole koskaan ko. piuhaa nähnyt ja liitin on läpän takana.
- Tunaattor1
Itsekin illalla kytkin toslink-kaapelin audiolähteen ja vahvistimen välille. Suojatulpat pois ja tapit reikiin, asetukset molemmissa laitteissa kohdalleen ja äänet löytyivät.
- Anonyymi
KERTOKAA vie miten Optisen kaapelin irroitetaan tv ja toisesta laitteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971691
- 741474
- 501397
- 571316
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041288SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60771
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41745