http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/57398-betonitalojen-asukkaat-jakomaessa-tervetuloa-puskutraktorit
Tässä tyfferön kohtalo. Kannattiko ostaa kuplahintaan?
Tässä tyfferön kohtalo. Kannattiko ostaa kuplahintaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oma kannattaa aina ostaa. Silloin pääsee mm. nauttimaan parempitasoisesta asumisesta & parempitasoisesta naapuriaineksesta, jolla ei ole ikuiset vappujuhlat käynnissä.
Nuo purettavat talothan ovat VUOKRAKASARMEJA, joiden kunnossapito on laiminlyöty vuosikymmenien ajan. Koska vuokraloisellehan välttää huonompikin .... eli täynnä vähään tyytyviä sossunelättejä nytkin.
Ao. sossunelätit toki toivovat, että talot löydään nurin ja heille rakennetaan - verovaroin - uutuuttaan kiiltelevät.
Taitaa vaan olla uusissa sen verran kova vuokra ettei fattan asiakkaalla ole sinne mitään asiaa. Tuskin yksin elävä saa asumiseen tukea tonnin kuussa kaksioon? Siinä on parempi olla jo puoliso sekä pari kersaa ennenkuin fattan tili alkaa juoksemaan.
Joutuvat varmaan muuttamaan kontulan kehtoon.
Artikkelissa haastateltu vanhempi mies on tuhnuttanut Jakomäessä yli 40 vuotta ja haastateltu nainen 26 vuotta???? Siinä on ehtinyt piirongin laatikkoon kertyä vuokrakuitti jos toinenkin. Huh-huh!? Eikös pelkän lainan pitänyt olla ikuista?