Kohta ehkä lähdössä Naxokseen, ja kyselisin että mitkä ovat tuteet hintatiedot sieltä päin?
- olut
- pizza
- ruoka annos (tietysti vaihteleva)
- ...
Entä onko kokekuksia hotellista La Riva?
Hintataso Naxos
4
1274
Vastaukset
- Aurinko Ale
Olemme vasta palanneet Naxoksesta. Asuimme hotellissa St. Antonio. Hinnat ovat edullisesti Naxoksessa, Taorminassa on kaikki kalliimpi (sekä kauppoissa ttä ravintoloissa). Naxoksessa baarissa olueen hinta on noin 4,5 e (66ml) ja kauppoissa noin 2-2,5 e. Pizza on 6-8 euroa. Olemme usein syöneet Il Govo ravintolassa, siinä on hyvät hinnat, palvelu ja ruoat. Ravintola sijaitsee Recanatin bussiaseman pain keskustasta Bissilipun hinta Taorminaan edestakaisin (andata e reterno) on 2,80 e, ja Castelmolaan 3,70. Castelmola on pieni kylä vuorella. Siinä asuu vain 300 asukasta. On ihana italialainen kylä, ja siinä on mielenkiitoinen baari Turrissi bar. Lauantaisin on markkinnat, ostimme hedelmiä.
- Naxos vai Taormina
Kiitos vastauksesta!
- italiana
Mten olisi meno-paluu, andata e ritorno?
- Italiaan hurahtanut
Viime kesän kokemuksella voin kertoa että halvempia ovat kuin Suomessa. Tarkkoja hintoja en muista, riippuu paikasta.
La Rivasta ainoa negatiivinen juttu on sen pienet huoneet ja lähtöaamun aamupala, ei suolaista tarjottavaa.
Ei kannata varata huonetta merelle päin, sillä silloin ei parvekkeella pysty olemaan kuin vasta auringon laskettua, aivan liian kuuma paikka.
Hotellin aamupala italialaisittain mahtava! Leikkeleitä ja juustoja todella monia eri laatuja joka aamu, juustoja joskus jopa kymmentä eri lajia.
Isäntä viihdyttää asiakkaita aamupalalla, ja auttaa jopa mehiläisten karkoittamisessa.
Hotellin ravintolaa illalla emme testanneet, kun halusimme käydä eri ravintoloissa joka päivä.
Siivous henkilökunta sijainti
Suosittelen lämpimästi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713398
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541919Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471839Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591774- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3481589Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811439The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201288Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251185- 1581182