Tappouhkaus oli lavastettu

-FBI

Suomi24 / Paikkakunnat / Kymenlaakso / Kotka / Faktaa lavastetusta tappouhkauksesta

Faktaa lavastetusta tappouhkauksesta


--- Saapunut viesti ---
Aihe: Rikospoliisille ja Kouvolan hovioikeudelle sekä oikeuskanslerille ja YLE:n johtajalle
Lähetetty: 9.6.2011 11:20
Lähettäjä: [email protected]


Rikospoliisille ja Kouvolan hovioikeudelle sekä oikeuskanslerille ja YLE:n johtaja Atte Jääskeläiselle


Asko Kervinen ei ole lähettänyt Kotkan kaupungille minkäänlaista viestiä, joka olisi tulkittu tappouhkaukseksi. Näin ollen YLE:n uutisessa oleva tieto on väärä, virheellinen ja harhaanjohtava.

Virheellisessä ja harhaanjohtavassa uutisessa YLE kertoo seuraavasti: "Museomestari oli lähettänyt kaupungille viestin syksyllä 2009, joka oli tulkittu tappouhkaukseksi."

http://yle.fi/alueet/kymenlaakso/2011/03/lindelofin_kunnianloukkaussyyte_hylattiin_2417781.html

Edellä kerrottu uutinen on Asko Kervistä kohtaan katalaa, semminkin kun Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf päätti toteuttaa kaupungintalon tappouhkauksen masinoinnin, jotta laittoman uhkauksen tekijäksi saatiin lavastettua syytön Asko Kervinen, josta Kotkan kaupunki on törkeällä tavalla ylläpitänyt laitonta mustaa listaa ja kerännyt asiakirjoihin lukuisia vääriä ja luvattomia tietoja 26.8.1993 lukien, eikä näitä vääriä ja luvattomia asiakirjatietoja suostuta oikaisemaan lainvoimaisen oikeuden päätöksestä eikä lukuisista valtuustoaloitteista huolimattakaan.


Arto Hirvonen
Kotkan kaupunginvaltuutettu
Kotkan kaupunginhallituksen varajäsen

7

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raakaa peliä

      Kaikkea se Lindelöhvi keksiikin!

      • Kiero äijä

        Linde on kiero ja ylimielinen äijä ja on ihan oikein että joutuu oikeuteen ja toisista asioista poliisikuulusteluihin.


      • hoi se kuuluisa
        Kiero äijä kirjoitti:

        Linde on kiero ja ylimielinen äijä ja on ihan oikein että joutuu oikeuteen ja toisista asioista poliisikuulusteluihin.

        miten niin joutuu oikeuteen ? perusteles väitteesi ?


      • Teeppä johtiopäätös
        hoi se kuuluisa kirjoitti:

        miten niin joutuu oikeuteen ? perusteles väitteesi ?

        Seuraa uutisia ja palstaa, niin huomaat.


    • wanha viisaus

      Älä milloinkaan luota nokisutareihin ja ahtaajiin!!

      • Sanoisin sulle

        Tyhjät tynnyrit kumisevat.


    • Ryhtiä

      Persuissa löytyy ryhtiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      119
      3412
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      93
      965
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe