Sain kirjeen käräjäoikeudesta, jossa lukee vain pvm, ei mitään muuta henk.tietojenilisäksi. Paperin alaosassa on valtakirja. Paperin reunassa oikeuden osoite.
Tarkoittaako paperi, että on noudettavissa päätös? Entä jos en hae sitä, tuodaanko kotiin?
velka-asian
7
128
Vastaukset
- palvelu pelaa
kyllä ja tarkoittaa vielä sitä, että joku maksaa velkasi ja tilaa sinulle perhepitsan.
- kysyjämh
Osaako kukaan vastata asiallisesti?
- Tähäh?
No kun tuon viestisi perusteella ei voi vastata asiallisesti tai asiattomastikaan.
Ei voi vastata, kun et ole kertonut lainkaan, että mitä siinä saamassasi paperissa oikein lukee.
Ja, miksi arvelet, että siellä olisi noudettavissa päätös? Oletko odottelemassa jotain tuomiota vai?
Siis, MINKÄ PAPERIN OLET SAANUT?
- ap
paperin, jossa yläosassa lukee henk.tietoni, osoite ym, keskellä paperia lukee pvm, ei muuta. Alaossa lukee kär.oi.osoite. Oletan, että siellä on siis noudettavissa jokin paperi?
Ihmettelen vaan, että ei mitään tekstiä, pelkkä pvm??????? Onko normikäytäntö?????? - ap
Eikö kukaan tiedä tällaisesta? Vai onko paperi jokin vahinkolähetys ja teksti jäänyt printtaamatta?
- 2+9
Tulee mieleen, että saattaisavatko ehkä tietää siellä kyseisen käräjäoikeuden toimistossa enemmän kuin jollain anonyymillä nettifoorumilla? Montako viikkooa/kuukautta aiot odottaa?
- Ei oo vaikeeta
2+9 kirjoitti:
Tulee mieleen, että saattaisavatko ehkä tietää siellä kyseisen käräjäoikeuden toimistossa enemmän kuin jollain anonyymillä nettifoorumilla? Montako viikkooa/kuukautta aiot odottaa?
Niinpä. Soita käräjäoikeuden kirjaamoon ja kysy!
Tosin, epäilen että joku "misprint". Ei tuntomerkkien perusteella kuulosta miltään sellaiselta asiakirjalta, joka asiakkaalle lähetettäisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455200Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1261670Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151579Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511530- 141255
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41200No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22108081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171047Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771008Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60847