no, no, no
it' ain't me you're looking for"
Ja painan pään tyynyyn, toivoen etten enää koskaan...
it' ain't me you're looking for"
Ja painan pään tyynyyn, toivoen etten enää koskaan...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Näkisi kyseistä ihmistä?
heräisi
mutta ihan niin helppoa se ei ole. aina tulee uusi aamu, aina.
Noh olipa aika tylyä tekstiä joltakin jollekkin kuten täällä yleensäkin. :)
Sanoppa muuta:). Melkein jo tässä alkoi kaivaa pusillista herneitä että voisi vetää ne nenään:) Mutta ei näin helteellä taida jaksaa sitä hernepussia etsiskellä.
ainakin se, etten voi olla jotain mitä hän haluaisi minun olevan.
Mitä hän haluaisi sinun olevan?
hän tarvitsee eheän, iloisen ihmisen. voimakkaan, tasapainoisen.
En jaksa arvuutella keneltä kenelle tai oletko edes n vai m. Oli miten oli, tuo ajattelusi on just sitä ärsyttävää kun ajatellaan ja päätetään toisen puolesta muka hänen parhaakseen. Tavallaan aliarvioidaan toisen oma ajattelukyky. Usein näin tehdään vielä vastoin asianomaisen omaa mielipidettä.
En usko, että haluaa. Liiallinen iloisuus voi olla ahdistavaa, rikkinäistäkin ihmistä voi rakastaa. Vaikka ihminen omaisi noita ominaisuuksia ei hänen kansaan välttämättä pysty olemaan onnellinen. Se että joku ihminen tuntuu omalta on kaikista tärkeintä vaikka vähän rikkinäisemmästä ihmisestä olisikin kyse.
on ihan itse sanonut mulle ajatuksensa, joita en luonnollisestikaan päätä hänen puolestaan...
No olipas tyly mies/nainen jos sen takia "hylkäsi" että hänen mielestään "sirpaleina".
... hylkäsi että hänen mielestään olet sirpaleina.
taida olla oikea hänelle, jos siis on hänen sanojaan uskominen...
en mä tiedä onko tässä tilanteessani loppujen lopuksi mitään tylyä, tylympää kuin elämä muutenkaan on. sen tiedän että pitäisi mennä nukkumaan
Toivotaan. Mutta en aio kuitenkaan lukkiutua neljän seinän sisälle sen takia ettei sun tarttis nähdä mua.