olin eilen niin kännissä, että yön pikkutunteina tuntui hyvältä idealta ottaa yhteyttä exääni, jonka kanssa erosimme jo reilu vuosi sitten. laitoin viestiä "mietitkö koskaan meitä?" vastaukseksi tuli "en". tiesin exäni olevan uuden tyttöystävänsä seurassa, mutta eipä se näyttänyt mua haittaavaan, vaan myös soitin perään. exäni pyysi minun olevan soittamatta enää. hävettää.
aamulla herätessäni en edes muistanut koko juttua, kunnes huomasin, että hänen uusi tyttöystävänsä oli laittanut mulle viestiä liittyen eilisyön viestiini ja nauranut päälle. en ole koskaan tavannut häntä.
kaikkein paskinta on se, että olimme toisillemme ensirakkaudet ja seurustelimme 4 vuotta. mä en ole edes tehnyt hänelle mitään pahaa vaan hän petti minua toisen naisen kanssa ja kohteli lopunajan muutenkin kuin sontaa. mä en ole ansainnut mitää tällästä. silti tein itestäni pellen ja näytin etten eteenpäin ainakaan ole päässyt. ja tuolla ne nauraa sen uuden muijan kanssa mulle, se nainen ei edes tiennyt kuinka pahasti tämä mies teki mulle meidän suhteessamme. exäni pitäis olla mulle mukava ja mun hänelle ilkeä, ei todellakaan toisinpäin. mitään en oo tehny ansaitakseni häneltä tota käytöstä. hävettää, nolottaa ja suututtaa. pitäs vaan unohtaa.
VITUTTAA NIIN PALJON.
iänikuinen katkeruus
glampertti
1
191
Vastaukset
- kokenut sen
Ei tässä maailmassa voi kehenkään luottaa täysin. Sen tulee ennemmin tai myöhemmin huomaamaan kuinka läheisin ihminen kääntää sinulle selän. Siinä tunne mikä on TUNTUU syvällä. Siinä ei paljon paina yhteiset vuodet kun alkaa vieras kiinnostaa.
Unohda se mies nyt vaan, poista numero puhelimesta ettet vahingossa soittele sille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117895Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3907029Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite784350Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294089Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022528Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os312259- 952189
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201929Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11807Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11800