piristäisikö joku minua..?

jumissa aina

olen tehnyt jälleen elämäni virheen muita ajatellen ja itse saan siitä kärsiä. en löydä elämästä enää mitään hyvää, mitään hauskaa ei ole tapahtunut vähään aikaan., mahtaako enää tapahtuakkaan..? elämä tuntuu olevan ohi..vai onko? voiko asiat parantua enää koskaan..?

3

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elämän virhe ei ole virhe. se on kasvamista johonkin joka on tulossa näin näen sinulle.
      Hyvää tulee mutta aika on viel verhon takana ekana on kasvetava siihen pisteseen et sinulle voidaan antaa. jotta se on sellainen että osaisit kunnoitaa.
      tämän aijan muotiilmiö on ahdistus ja se on paljolti siitä mitä itse vaadimme ja haluamme ja kun tuntuu et paha kasvaa niin emme näe sitä pientä valoa joka on siinä ihan liki.
      Eli hyvää on tulossa ei heti sanoisin et vuoden vaihteen tienoilla.

    • jumissa aina

      niin,en tiedä enää mistään mitään..en jaksa uskoa mihinkään enää. millaistahan hyvää olisi tulossa? olisiko joskus tulossa jotain pysyvää hyvää,sellaista mitä ei koskaan oteta multa pois..?loppuuko tämä painajainen joskus? nyt tuntuu ettei mikään auta..

    • Momone*

      Miksi ihmeessä ihmiset luopuvat niin helposti... eihän kukaan jää ikuisesti jumiin !!

      Virheitä tapahtuu kaikille, virheistä oppi tai sitten ei opi, mutta periksi ei ainakaan kannata antaa. Olet ajatellut muita, ja se jos mikään on hieno ominaisuus. Mutta ajattele myös itseäsi. Ole rohkeasti itsekäs, Ota mitä elämältä haluat.

      Tulee vielä paljon hauskoja/miellyttävimpiäkin asioita. Useimmat onnettomat haluavat kaiken nyt ja heti... mutta pitää olla malttia, uskoa ja toivoa.
      Tiedän, että Sinuakin vielä Onnistaa. :))

      Kulman takaa löytyy vielä vaikka mitä ! Älä luovuta, liikahda - ja hei, huomaatko... ethän sinä jumissa ole.

      Kesäaika on mitä parhainta aikaa kehittää itseään, hakeutua uusille poluille, löytää ihmeitä ympäriltään.

      Herätys !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4840
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      138
      3099
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3032
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      33
      1580
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1272
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      12
      1042
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1031
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      1009
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    Aihe