Tein jotain niin tyhmää..

YOUANDME1

nyt hävettää ja tekis mieli repii pää irti. seurusteltiin mun exän kanssa neljä vuotta, molemmille suhde oli ensimmäinen. suhde päättyi reilu vuosi sitten "kunnolla", mutta jatkui vielä syksyyn asti vääntönä, koska molempien oli vaikea päästää irti... Yhteydenpitomme loppui siihen kun hän alkoi seurustelemaan toisen tytön kanssa.

Suhteen päättymisen syy oli se, että exäni kohteli minua väärin. kävi ilmi, että hän oli pettänyt minua, myös valehteli monista jutuista. lopulta hän heitti minut yhteisestä kämpästämme ulos viime kesänä ja toi sinne asumaan jonkun uuden heilansa, joka tarvitsi majapaikkaa kunnes löytää oman kämpänsä suomesta. vittu että sattui ja kovaa. tämä mies, jonka olin tuntenut koko nuoruuteni käänsi täysin minulle selkäänsä, mitään sellaista en ollut edes ansainnut. muuta selitystä en ikinä saanut, kun että hän oli kyllästynyt minuun.

olen joutunut käymään psykologillakin juttelemassa asiasta, koska ero ja se miten se tapahtui otti niin hirveän koville. ryvin omassa säälittävyydessäni enkä päässyt pois siitä vihasta, joka johtui siitä, etten voinut ikinä ymmärtää miten hän pystyi tekemään minulle niin. yhtäkkiä hän vaan muuttui.

Noh, emme ole tuon syksyn jälkeen pitänyt yhteyttä ollenkaan. eräs ilta ollessani koneella tuli mieleeni, että muistaisinkohan vielä exäni salasanan fb:n ja sähköpostiin. no muistinhan minä. toisaalta se oli todella huono juttu, sillä tuntui etten koskaan pääse hänestä kokonaan irti. toisaalta taas, haudoin kostoa kaikesta paskasta jota hän minulle teki.
ja niinhän mä sitten toimin... tutkin kaikkea mitä siellä oli ja huomatessani että exäni oli sillä hetkellä laivalla päädyin laittamaan parisuhdetilanteen sinkuksi ja lisäämään tuntemattomia naisia hänen fb:hsä. kyllä, säälittävä katkera olen. lisäksi tein vielä feikkiprofiilin, jolla laitoin viestiä hänen nykyiselle tyttöystävälleen, että exäni pettää häntä.

tiedän, että tuo on todella säälittävää, ja rangaistava teko myöskin. ei se kuitenkaan ole mitään verrattuna siihen, mitä hän pisti mut kokemaan. what goes around, comes around, ei ole tässä suhteessa toiminut vaan se on mennyt niin, että hän on jatkanut elämäänsä onnellisena, kun taas mun elämä ei ole jatkunut mihinkään, pelkkää samaa paskaa vaan ja katkeruutta. koskaan en ole kunnon anteeksipyyntöä häneltä saanut päin naamaa.

nyt sitten olimme ystävieni kanssa baarissa viikonloppuna ja olin sitten sen verran kännissä, että päätin ottaa yhteyttä exääni. HUONOIN IDEA IKINÄ. ja sanoi minulle tosi tylysti ja sulki puhelimen. ja jäin kiinni. nyt exän tyttöystävä on laittanut mulle viestiä, että olen todella säälittävä. hän ei todellakaan tiedä mitä meidän suhteessa kävi, ja miten hänen nykyinen poikaystävänsä teki mulle. myöskin exäni tekstaili minulle eilen, että hän tekee rikosilmoituksen jos en myönnä, ja ettei olisi uskonut minusta, että vajoan noin alas. en todellakaan myöntänyt. hävettää niin saatanasti. kerroin olevani onnellinen nyt ja etten haaskaisi tollaiseen aikaani, mutta ei hän uskonut vaan sanoi tekevänsä rikosilmoituksen.

se ei mua oikeastaan pelota. harmi ettei henkisestä väkivallasta voi tehdä rikosilmoituksia... mutta se,että maineeni meni. kaikki varmasti pitää minua hulluna exänä, joka haikailee nyt hänen peräänsä ja yrittää pilaa hänen suhteensa. tuskin edes niin moni tietää, mitä suhteessamme oikeasti kävi. nyt MÄ olenkin se paha tyyppi. tuntuu niin turpaan saaneelta. emmä enää tiedä miten jatkaisin tästä, tekis vaan mieli lyödä päätä seinään. hän voitti jälleen.

toivoisin et tää kaikki olis vaan unta...

6

1271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adjasodjwe9iruewrwer

      Hmmm.. kosto ei yleensä toimi... yritä vain jatkaa eteenpäin.

    • se on rankkaa

      Alat nyt vaan toteuttamaan ja tekemään kaikkee kivaa ja mielenkiintoista ja uutta, mikä ei liity siihen ihmiseen ja entiseen millään tavalla.

    • IO

      Asiasta pitää vaan päästä yli ajan kanssa.

      Sen voin myös sanoa ettei tossa ole minkäänlaista perustetta rikosilmoitukselle (mailien lukeminen lasketaan ehkä kirjesalaisuudeksi, josta lähinnä työnantaja saattaisi narahtaa). Ei vakavia lakiasyytteitä tartte pelätä josset muuta tehnyt.

      Erot katkeroittaa helposti, myös "hyvin" menneet erot. Yksi tapa päästä asian yli on pistää vahinko kiertämään, eli bongaamaan uhri jolle voi olla ilkeä (= jättää tahallisen tylysti). Näin jotkut ihmiset valitettavasti tekee jopa ihan oman egon pönkittämiseksi, ja eihän sitä mikään laki kiellä.

      Parempi olisi jos pystyy korjaamaan oman itsetuntonsa jollain muulla tavalla, loukkaamatta ketään. Eniten se vaatii vaan uskoa omaan itseensä. Siltojakaan ei ole pakko polttaa vaikka toinen olisi kohdellut väärin (tosin toi eksä ei varmaan ole enää ystävyyttäsi ansainnut).

      Vastoinkäymiset voi (ja pitää!) aina kääntää ajan myötä voitoksi. Parempi kärsiä pahimmat jutut nuorena, oppia ja kehittyä siitä, ja sitten "elää onnellisena" loppuelämänsä :)

      • ..............

        Tietomurto, kunnianloukkaus ja viestintäsalaisuuden loukkaus näin ensialkuun.


    • NainenJokaTökkiiNeul

      Älä välitä!
      Mä tein mun exästä voodoo-nuken ja pistelen sitä muniin ja otsaan joka ilta...
      Koeta jotenkin luikerrella tosta irti. On hyvä että sulla on näyttöä siitä, että olet kärsinyt ja hakenut apua. Jos joku ilmoitus tehdään ja asia menee pidemmälle, niin voit vedota siihen että olet käynyt hakemassa ammattiapuakin asiaan. Ettet ole ollut ihan kunnossa, kun exäxi sai sinut niin tolaltaan.

      Eihän se kosto oikein ole, mutta minä ainakin ymmärrän sua täysin.
      En voi tässä alkaa kertomaan omaa tarinaani, mutta tiedän tunteen, kun toinen ihminen osoittaa sen ettet ole kissanpaskakan arvoinen. Se sattuu.

      Halit sulle täältä! Kyllä se jonakin päivänä helpottaa..

    • HJKGJDTYJ

      SITÄ SE SITTEN ON KUN MENNÄÄN AVOSUHTEESEEN, MIEHET KYLLÄSTYY JA ETSII TAAS UUDEN,NAISET EIVÄT YMMÄRRÄ ETTÄ OLETTE VAIN KERTAKÄYTTÖTAVARAA.KUNNON NAISET MENEVÄT NAIMISIIN JA SITTEN VASTA SUHTEESEEN.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      165
      7562
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      271
      2318
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1126
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1087
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1075
    Aihe