Vuokralla on mukavampaa

Onpa mukava olla vuokralla kun vuokraisäntä putsaa viemärit ja rännit. Itse voi istuskella terassilla ja nauttia oluesta. Itse myin rivri neliön vuonna 2006 ja nyt naatiskelen osingoista ja oluesta. Muutettiin tälläiseen pieneen 300m2 omakotitaloon pääkaupunki seudulla. Vuokra naurettavat 1700€/kk.
160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sitten heräsin ja huomasin, että kesäkuun vuokra 1700 €/kk tästä Itä-helsingin 30 m2 kaksiostani on myöhässä. Aijai, äkkiä maksuun ennenkuin vuokraisäntä tulee ja perii vuokrasauvallaan. Mutta mistä rahat? Palkka hupeni Talbot -77:n kesärenkaisiin (samoilla ajellaan talvellakin) ja seuraava tulee vasta heinäkuussa. Ehkäpä ne osingot... Lehdestä luin janttereista, jotka rikastuivat Nokialla, joten pistin reilu vuosi sitten kaiken käteisen (1600 euroa) noksuun. Arvo on romahtanut, mutta osinkoja tuli tilille 50 euroa puhtaana käteen! Vai ostaisko niillä sittenkin bisseä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakolainen... kirjoitti:

Onpa mukava olla vuokralla kun vuokraisäntä putsaa viemärit ja rännit. Itse voi istuskella terassilla ja nauttia oluesta. Itse myin rivri neliön vuonna 2006 ja nyt naatiskelen osingoista ja oluesta. Muutettiin tälläiseen pieneen 300m2 omakotitaloon pääkaupunki seudulla. Vuokra naurettavat 1700€/kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu