Mistä sais pk-seudulta juomia? Ei ole kavereita yhtää mut aattelin datausillaksi vähän juomaa vetää naamaa kun kesä tulee olee pitkä ja tylsä... Elikkä mistä saisin viinaa esim?
Apua tartten viisaita ihmisiä...
APUA ÄKKIÄ =)
12142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja olen 17v
S-Marketista saat muumilimua.
AI ETTÄ JUAMAA VAI?
MULLA ON ISÄ TYNNYRI TÄYS PUOLIVALMISTA SIKUNAPONTIKKAA.
EI SIIS IHAN TÄSYVALMISTA, MUTTA PAREMMINHAN MENEE PÄÄ SEKASIN SIKUNASTA.
SAAT ½ LITRAN PULLON HINTAAN 99, 99 EGEE. JOS OSTAT KAKS ½ LITRAN PULLOO, SAAT YHTEISHINTAAN 189,99 EGEE.
EI PITÄS OLLA KALLISTA.
TUU KLO 19.30 RAUTATIEASEMAN STOKKAN PUOLEISELLE OVELLE JA VARAA KÄTEISTÄ RAHAA TARPEEKS. MEITSI HYVÄKSYY VAIN KÄTEISMAKSUN.
SE ON VIINAMÄKELÄÄNE ETELLEEN, TEEN KORJAUKSEN.
VITUT TÄS MITÄÄ ISÄ TYNNYRIÄ OO. PITI SANOO, ETTÄ MULLA ON ISO TYNNYRI PUOLVALMISTA SIKUNAPONTIKKAA.
TAI TUU ILLALLA TÄNNE MUN LUO NII SAAT JUADA NII PALJO PONUA KUN VAAN SULLA RIITTÄÄ RAHAA JA PÄÄ KESTÄÄ. JOS SULLA ON RAHAA NIIN VOITAIS HOMMAT KANS HYVIÄ HUORIA. SIT PÄÄSTÄIS NUSSIMAAN.
pitääkö noin negativisesti tulla? Mistä te hankitte juomaa joilla ei ole kavereita vaan istutte iltanne tietokoneella?
suomi24 keskusteluissa on melkein turha odottaa asiallisia vastauksia kun jonnet es päissään tulee tänne vittuilemaan...
Hanki elämä ja niitä kavereita...
Edelliselle sitä että ei täällä keskellä korpea ole muita asukkaita.
No kysyt joltai randomilta, vaikka juopolta et heips haetkos mulle tuolta sitä ja sitä ni saat kymmenen euroo hakista.. =)
Jos oot 17v nii mee ensin ite koittaan johonki syrjäseen kauppaan mis ei käy paljoo porukkaa, nii saattaa myydä..
Aika säälittävää juoda yksin koneen ääressä viinaa.. Sanoisin et ootat vuoden ja meet baariin, kyl sieltä sit löytyy kavereita
mite sä asut korves mut silti haluut pkseudult hakee? älä pyydä randomeit hakee se on noloa. paris baaris ne ny myy kelle vaa ilma papereit mut et sä sieltä juomaa mukaa saa konees ääree. miksi haluut dokaa ja dataa, mee mieluummi vaik rannalle pari bisse kaa tai jotaai
Alkosta ; )