Elokuussa kultahietikolle

Äitylix 2

Matka varattu elokuun lopulle viikoksi bulgarian kultahietikolle.
Tossa vähän lueskelen muita sivuja ja säiden pitäis olla vielä silloin ihan kivat, mutta saakohan siellä silloin vielä väriä pintää?

Olen meinaan täällä suomessa koko kesän töissä silleen että en juuri kerkiä aurinko ottamaan, mutta olis sit ihan kiva kuitenkin vaikka lomalla saada vähän väriä pintaan.

Sitten olisko jotain suosituksia ruokapaikkojen suhteen?
Ja "nähtävyyksien", ja mitä tehdä lasten kanssa 8 ja 12-vuotiaat tytöt.

5

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pienikävelyretki

      Nähtävyyksistä tulee mieleen Aladjan luostari(louhittu kallioon), jonne pääsee kävellen metsän läpi tai parempi vaihtoehto on mennä minibussilla tai taksilla.
      Metsän läpi menomatka on lähes kokomatkan ylämäkeä.

    • juuri palanneet

      Lähellä on ainakin Varnan delfinaatio ja Aquapolis-vesipuisto, joista lisätietoa netistä. Meriretketkin voisivat olla kivoja vaihtoehtoja koko perheelle.

    • 40+

      Niin ja samalla asialla. Sää Kultahietikolla elokuussa? Kiitos :)

    • pliska

      Elokuun puolessavälissä kyllä lämpöä riittää varmasti, tuskimpa se talveksi muuttuu kuun loppuun mennessä. Ja varmasti saa väriä pintaan jos vaan aurinko sattuu paistamaan..

      Ruokapaikoista Asgård bilekadulla aivan mahtava ja suhtkoht edullinen, sama henkilökunta kuin viimevuonne Gibraltarissa. Ja lapset tykkäs.

      Havanna samalla kadulla.

      Angel`s steak house bilekadun eteläpäässä, auki 24h hyvät pihvit ja pizzat.

      Gerena tjsp. Bonita ja Marina Grand beachin hotellien katveessa. Hyvät ja halvat safkat.

      Rantakadulla Mamma Mia, todella hyvät ruuat, mutta aivan järkyttävän kalliit verrattuna edellisten hintatasoon.

      Niin ja myös Ivan´s place bilekadun yläpäässä tarjoaa hyvää sapuskaa lasten mieleen.

      Ps. Hyvää lomaa!

    • bnm,.

      jättäkää ne huonosti kasvatetut meluavat kersat kotiin, pleaswe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      127
      6332
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      581
      2297
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      46
      1560
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      112
      1318
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      88
      1186
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      66
      1038
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1035
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      64
      1010
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      968
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      946
    Aihe