Haluaisin muuttaa Pikku Huopalahden suunnalle KYLMÄÄN asuntoon. Eli Meilahti, Ruskeasuo, Töölö tai Laakso eli paikka, mistä on lyhyt matka polkupyörällä tai 10-ratikalla Pikku Huopalahteen.
Jos sinulla on ISO asunto, jossa on kesälläkin viileätä, voisin muuttaa kämppäkaveriksi tai voin vuokrata koko asunnon.
Haluaisin ehdottomasti kämppäkaverin: jos vietät paljon aikaa asunnolla, mulle riittää 45m2 omaksi tilakseni, mutta jos et, tarvitsen ainakin 80m2, jotta voin ottaa itselleni kämppiksen. Ei ylärajaa asunnon koolla, voin ottaa parikin kämppistä.
Toiveet:
- Viileää ympäri vuoden, eli TEHOKAS ilmastointi (ei mikään siirrettävä ilmastointilaite, ei edes 2-osainen) tai voin muuttaa kellariin.
- Hiljaista, en siedä liikenteen melua, poppikoneita tai television ääntä. En myöskään itse aiheuta ääniä, olen hiirenhiljainen lääketieteen opiskelija enkä edes omista telkkaria tai stereoita.
- Järkevä vuokra. Voin vastineeksi hoitaa kotityöt. Siivoan mielelläni, mun kämpässä ei löydy likaa edes lattiakaivosta tai ilmastointikanavista. Tällä hetkellä olen niin onnekas, että maksan Länsi-Pasilan kaksiosta vain 550e/kk, mutta tämä on vähän liian kuuma kämppä haluaisin kämppiksen: hyvässä seurassa tulisi esim. opiskeltua tehokkaammin.
- Kissoille olen allerginen.
- Ikkunat eivät ole pakollisia, koska aurinkoa näkee menemällä ulos.
Muut rajoitukset: kissoille olen allerginen ja yöt nukun, olen tosi meluherkkä öisin. Muuten olen joustava! Itse olen tosi hiljainen ja harmiton ympäri vuorokauden.
Olen 30-vuotias, liikunnallinen ja vähäpaheinen (ainoa pahe netissä surffailu, yritän vähentää) mies.
Jos olet samanhenkinen nainen, voit toki olla yhteydessä vaikka just nyt sulla ei olisi asuntoa tarjota, niin voidaan etsiä yhdessä asuinpaikkaa.
kellariasunto (miuku) gmail piste com
KYLMÄ asuinpaikka haussa, Helsinki
4
463
Vastaukset 4
- huihaihisiis
miksi kylmä??
Kylmässä nukkuu paremmin.
- LOLZz
No heh heh?
- ojlkj
joij
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1241265Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️89949Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää248945On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75767- 54754
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34672- 66667
- 43603
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30577Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30575Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah175553Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.141532Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus96492- 31492
- 198474
Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91448Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle17447Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27446Paula hakenut rovaniemelle
Ei vissiin seurakunnan hommat ollutkaan mieleen vai olisiko kenties joku muu syy?19432- 34428