Haluaisin muuttaa Pikku Huopalahden suunnalle KYLMÄÄN asuntoon. Eli Meilahti, Ruskeasuo, Töölö tai Laakso eli paikka, mistä on lyhyt matka polkupyörällä tai 10-ratikalla Pikku Huopalahteen.
Jos sinulla on ISO asunto, jossa on kesälläkin viileätä, voisin muuttaa kämppäkaveriksi tai voin vuokrata koko asunnon.
Haluaisin ehdottomasti kämppäkaverin: jos vietät paljon aikaa asunnolla, mulle riittää 45m2 omaksi tilakseni, mutta jos et, tarvitsen ainakin 80m2, jotta voin ottaa itselleni kämppiksen. Ei ylärajaa asunnon koolla, voin ottaa parikin kämppistä.
Toiveet:
- Viileää ympäri vuoden, eli TEHOKAS ilmastointi (ei mikään siirrettävä ilmastointilaite, ei edes 2-osainen) tai voin muuttaa kellariin.
- Hiljaista, en siedä liikenteen melua, poppikoneita tai television ääntä. En myöskään itse aiheuta ääniä, olen hiirenhiljainen lääketieteen opiskelija enkä edes omista telkkaria tai stereoita.
- Järkevä vuokra. Voin vastineeksi hoitaa kotityöt. Siivoan mielelläni, mun kämpässä ei löydy likaa edes lattiakaivosta tai ilmastointikanavista. Tällä hetkellä olen niin onnekas, että maksan Länsi-Pasilan kaksiosta vain 550e/kk, mutta tämä on vähän liian kuuma kämppä haluaisin kämppiksen: hyvässä seurassa tulisi esim. opiskeltua tehokkaammin.
- Kissoille olen allerginen.
- Ikkunat eivät ole pakollisia, koska aurinkoa näkee menemällä ulos.
Muut rajoitukset: kissoille olen allerginen ja yöt nukun, olen tosi meluherkkä öisin. Muuten olen joustava! Itse olen tosi hiljainen ja harmiton ympäri vuorokauden.
Olen 30-vuotias, liikunnallinen ja vähäpaheinen (ainoa pahe netissä surffailu, yritän vähentää) mies.
Jos olet samanhenkinen nainen, voit toki olla yhteydessä vaikka just nyt sulla ei olisi asuntoa tarjota, niin voidaan etsiä yhdessä asuinpaikkaa.
kellariasunto (miuku) gmail piste com
KYLMÄ asuinpaikka haussa, Helsinki
4
398
Vastaukset
- huihaihisiis
miksi kylmä??
Kylmässä nukkuu paremmin.
- LOLZz
No heh heh?
- ojlkj
joij
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211825
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991618Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511175Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?461052Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29949Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47866Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50866Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37800Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56788Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38777