Schumacher? Niin kuin Mihail Gorbatshov, Oskari Saari käy aivan yhtä paljon hermoille kuin edeltäjänsä Kyllönen, joka myös lausui kuljettajien nimet aivan päin vittua.
Tähän kun vielä lisätään jatkuva nenään honottaminen, niin kanava vaihtuu hyvin äkkiä.
Tähän kun vielä lisätään jatkuva nenään honottaminen, niin kanava vaihtuu hyvin äkkiä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuule, kinosti AIVAN VITUSTI!
älä hitossa?
Olen kuullu että suomen kesät olis vähälumisia?
vitut kinosti kun räntää sattoo ja rakkeita
Brittiläiset selostajat ääntää [mai:kl] [shu:mae:koe] eikä kukaan välitä. Joten seuraava aihe kiitos.
Englanti on germaaninen kieli, joten tuokin lienee parempi vaihtoehto, kuin puoliryssän lausuma Mihail.
Michael äännetään saksaksi suunnilleen samoin kuin kirjoitetaan, joten "mihail" on paljon parempi ääntämys kuin "maikkel", kuten esim. Mika Salo sanoo.
Kuka v...u on "mark vebber"? Se on "maak webö" (paremman merkintätiedon puutteessa).
-"mark vebber
suomeksi pärsepano
nimet menee näin mikä homo häkkinen, suuleuka mikael, mustakulma alonso, mikka sälö,,ruupen p0ärisello,,,,persepano wettel......jatkuu
Toinen ääni oli kellossa kun JJ oli hukassa.
"Mutta Missä On ZEIZEI??"
Kyllönenhän oli ihan kunkku, muistan senkin ihmettelyn ja päivittelyn että miksi ihmeessa jokun ingenjööri on keksinyt aika-ajoihin 107 % säännön, kun olis Matin mielestä ollu paljo helpompi jos se olisi ollut vaikkapa tasa 100 %.
Suuttimista tuli aika-ajoin savua ja häkkinen oli aina ilman varikkokäyntejä liikkeellä.
Et silleen Mattihan oli ihan legendaarinen.
Sanoihan Timo T.A Mikkonenkin Keke Rosbergiä; "kiik rousbörg" :D Jossain 80-90-luvun haastattelussa.