Amiksella maalauttaminen?

nimimerkki10

Oon harkinnu että jos ylimaalais auton kun on 21 vuotta vanha maalipinta niin haalistunut ja useita ruostepilkkujakin olisi. Väriä ei ole tarkoitus vaihtaa vaan korjata ruosteet ja saada kiiltävä pinta.

Millaisia kokemuksia porukalla on ammattikoululla maalauttamisesta? Jotenkin arveluttaa että onko niillä motivaatio tehdä hyvää jälkeä ja mikä on valvojan/opettajan vastuu jos jotain virheitä tulee?

Millaisia hintoja porukka on tuollaisesta maksanut? Kyseessä on pienehkö kolmiovinen auto ilman metalliväriä.

7

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dupoint

      Autosi on liian vanha ja ruosteen raiskaama ammattikoulun opetusmaalaukseen.

      • nimimerkki10

        Eikö automaalarin opetukseen kuulu ruostevaurioiden korjaus? Ja miksi auto olisi liian vanha opetukseen?


    • frangröbbä

      jospa kysyisit asiaa sieltä ammattikoululta

      • nimimerkki10

        Olisin halunnut muiden (onjektiivisia) kokemuksia asiasta.


      • nimimerkki10
        nimimerkki10 kirjoitti:

        Olisin halunnut muiden (onjektiivisia) kokemuksia asiasta.

        Objektiivisia, pitikin sanomani...


    • reaalimaailmaa

      ei noin vanhaan autoon kannata paljon rahaa hassata, ellei se ole harvinainen klassikko. Amis voisi olla ainoa paikka jos heille kelpaa.

    • aika,

      tuurissaan on millainen lopputulos tulee. Joukossa on paljon tekijöitä joiden motivaatio on pyöreä nolla, pelkkää pelleilyä ja hutilointia päivästä toiseen.
      Mutta jos tekijäksi sattuu asiasta kiinnostunut jo hieman aikuistunut ihminen, voi jälki olla ihan hyvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      64
      4431
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      18
      1879
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      819
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      797
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe