Kuinka kauan työhönosoitusta käsitellään? Sain ukaasin jossa käskettiin hakea kahteen paikkaan joihin hain ja joista ilmoitin toimistolle.
hämmästykseni olikin kun suurta kun postista pamahti lappu jossa lukee tutkitaan työhönosoituksia ja päivärahan maksu lopetettiin käsittelyn ajaksi.
työpaikoista ei hakemuksen jälkeen ole mitään kuulunut.
Kauanko tämä toimiston käsittely kestää? Selvityksessä kysyttiin yksinkertaisesti "Haitko paikkaa X" johon vastasin että joo ja ilmoitin hakemistavan ja ajankohdan ja sen että olin jo ilmoittanut asiasta toimistolle.
kohta on 3 viikkoa kulunut ilmoitusajasta ja pinna alkaa kiristyä!
Työhönosoituksen käsittelyaika.
Etananvauhti
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897239- 353831
- 453430
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092413
- 412362
- 1232256
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292169Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241888- 401829