Hei, olisin kiinostunut tanssimisesta ihan harrastus mielessä? Mutta en tiedä oikein mistä aloittaa?
Olisiko teillä hyviä vinkkejä mistä aloittaa tälläinen harrastus?
Tanssin aloittaminen?
ei kokenut
1
131
Vastaukset
- Mikä kiinnostaa?
No ensinnä sinun pitää päättää minkälaista tanssia haluat harrastaa. Onko se paritanssia vai yksintanssia ja minkä tyyppiseen musiikkiin haluat tanssia jne. Esim. joku baletti ja rock'n'swing-paritanssi ovat aika kaukana toisistaan.
Googlaile sitten kotipaikkakuntasi mahdollisuudet. Etsi tanssiseuroja ja -kouluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671613
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17628ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m163501Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429