Päiviä lasketaan ja kohta on kesän kohokohta käsillä.
Tulkaa kaikki Sanan kuuloon Lumijoelle - tai ainakin kuunnelkaa seuraradiota.
Vajaa kolme viikkoa suviseuroihin
36
519
Vastaukset
- Lumijoki kutsuu
Kesän PEDOFILIA-kinkerit ovat ovella.
Tule, mutta älä ota pieniä lapsia mukaan! - Tarkkailija korvesta
Kuinka moni puhuja mahtaa taas väittää, että Ananias saarnasi Saulukselle synnit anteeksi.
...........
Gal 1:
11 Sillä minä teen teille tiettäväksi, veljet, että minun julistamani evankeliumi ei ole ihmisten mukaista;
12 enkä minä olekaan sitä ihmisiltä saanut, eikä sitä ole minulle opetettu, vaan Jeesus Kristus on sen minulle ilmoittanut.
.........................
Vielä n. 5 vuotta sitten ainakin 4 puhujaa niin väitti, mutta viime suvareissa liekö yhtäkään.
Onko palstalla ollut vaikutusta ??- Haiseeee!
Tuttua vl-PASKAA Lumijoella saarnataan.
- siunattua kesää
En taida tulla seuroihin, mutta radiosta voin kyllä kuunnella. Helluntailainen.
- Järjenköyhyyyttä
Voi järkytys. Sitten on yöunet menneet ja kaikki muukin rauha. Onse kumma, että pitää tuommoisia kinkereitä järjestää niin lähelle kylää. Esimerkiksi lapissa olisi lääniä vaikka muille jakaa, miksei siellä voida pitää näitä joka vuotisia ihmepippaloita? Näissä asioissa voitaisiin ajatella myös meitä EI-uskovaisia ja mitä mieltä me olemme tästä. Itse asun siis Lumijoella, ja en todellakaan odota innolla, pikemminkin pessimistisin ajatuksin. Muutenkin olen ateisti ja täysin vastaan tuota lahkoa.
- Häiriköntorjunta
Häirintä kuuluu nykyään perinteeseen, 100 vuotta sitten oli sentään toisin.
Tällä kertaa ei onneksi olla häiritsemässä harrasteilmailua.
- En lähde!!!
Muista, että vajaa 12 kuukautta suviseuroista.
Mitä järkeä on matkustaa jonnekin huitsin nevadaan, kun radiostakin kuulee, kuten sanoit? Ja jututhan ovat samat kuin edellisinäkin vuosina.- Kärsämäen mummo
Tullaan tullaan rollaattorilla tullaa ...
- Tietääkö mummo?
Kärsämäen mummo kirjoitti:
Tullaan tullaan rollaattorilla tullaa ...
Tunkeeko Kärsämäenkin vl-miesten "kärsä" omiin lapsiinsa?
- Varmaan ihan totta
Tietääkö mummo? kirjoitti:
Tunkeeko Kärsämäenkin vl-miesten "kärsä" omiin lapsiinsa?
Häntä pannaan toiseen korvaan, toinen kärsää käyttää...
- AlmaSennikki
Käsitelläänkö vl-pedofiliaa laajastikin, vai vaietaanko aktiivisesti kuten ennenkin?
- Miehet mustissa
Meitin pedoviilaaminen ei kuulu ulkopuolisille tipan tippaa!!
Men in black
(laitan tähän malliksi jotta kielitaitoakin löytyy) - Viksuja miehenpuolia
Miehet mustissa kirjoitti:
Meitin pedoviilaaminen ei kuulu ulkopuolisille tipan tippaa!!
Men in black
(laitan tähän malliksi jotta kielitaitoakin löytyy)Ookko siis sivistynynnä viime aikaen kuluesa? Oppi ei nääs mää hukkaan, vaikka oiski ihan viäränlaesta tuommone mustaan viittoova juttu. Mutta mitteepä se ulukopuolisille mutenkaa kuluu meijän menot?
Tulloovat ihan varmaa suvseuroihinki vuan arvostelemmaa niitä suarnoja. Ja kaekkiha sen tietää ettei suarnaa sua männä arvostelemmaa.
- Reeta Jorvista
Minkälaiset kelit on ennustettu ?
Onko saviseurat vai auringon paahtamat tulossa - onko joku nähnyt ennusteita sinne asti ?- Ohitin Jorvin eilen
Ei ole ennusteita näkynyt, mutta toivotaan reippaita ilmaa puhdistavia sateita.
- Tuskin maltan oottaa
Ihanaa suvarit tullee ihanaa ....
Ennää pari viikkova ...yes ! - jee!ü
jee!!ü parasta! Näkee amerikan serkkuja!
- Vieraanvarainen
Ja niitäkö ei ilkeä pyytää kotiin kyläilemään?
- HeinolanHeli
Heippa SelmaAnnikki. Ennää pari viikkoa. Jospa Luoja antaisi suosiolliset säät.
Ja Melperi1 saisi armon apua ja pääsisi vuosikymmenien levottomuuden jälkeen rauhaan - parannuksen armon rauhaan.- Sateenvarjo mukaan
Rukoillaanpa oikein reippaita sateita. Vielä niistä on heinäkuun alussa hyötyä.
- kesäpååsky
Minäkin odotan kovasti suviksia, vaikka en Lumijoelle menekään pikän matkan ja väsymyksen vuoksi. Kuuntelen radiosta. Radio (matkaradio) on parempi kuin netti. (netistä näkee tieten kuvia!) Radion voi viedä keittiöön kun tekee ruokaa, sen voi ottaa parvekkeelle päiväkahvin ajaksi ja sen voi ottaa makuuhuoneeseen illalla. Ihanaa kuunnella sitä mahtavaa Jumalan kansan laulua ja laulaa mukana aina kun jaksaa.
Monta päivää saa olla kuin keitaalla; Hyvän Paimenen ääni kuuluu ja evankeliumi saa hoitaa!
Siunattua suviseura-aikaa kaikille!
- kärsiväinen
pakko sitä täältä pohojan perukoilta taas lähteä. ei yhtään kaveria, kärsimystä koko suviseura aika. onneksi ne on niin lyheet ettei tarvitse kärsiä kauempaa!
- Pysyn poissa
Onneksi ei ole mitään pakkoa lähteä täältä etelän mailta. Ei edes mitään syytä.
Nelipäiväinen käsittely on ainakin puolet liian pitkä.
- Typykkä Lumijoelta
Menispä juhannus nopsaan niin päästäisiin itse asiaan eli suvareihin.
- Vl nuorimies
Mitä aattelit tarjota vieraille...?
- hyvä näin
Minulla oli Oripään suviseurat viimeiset, katselin siellä jo kuin ulkopuolinen.
- Kyrvät
Toivon vain että sellainen sairas ja kuvottava lahko murenee murenemistaan...
- Salaajat asialla!
Olavi The Salaaja Voittonen on PÄÄPUHUJANA suviseuroissa, joten vl-kansa alistetaan taas salaamismuottiin ja poljetaan mutaan niin syvälle, etteivät uskalla ikinä päätään nostaa!
- hyväon
aivan, hyvä muistutus meille kaikille
- Forecast 4 Lumejoki
revin nuoren koirassammakon reisiä vastakkaisiin suuntiin ja näin enteellisesti valtavan verenpaisumuksen -- joen, joka jäätyy lumeksi. Lumejoki!
- Materiaalin kerääjä
Avausviesti on otettu talteen tutkintapyynnön tekemistä varten. Siinä pyritään 100 000-200 000 vl:ta leimaamaan pedofilialla 30-50 vuoden aikana ilmitulleiden 70-100 vl-pedofiilien tekojen vuoksi. Kyseessä on vihaviestintä uskonnollista ryhmää vastaan***
- Materialistikerjääjä
Viestisi on otettu talteen materiaaliksi tutkintapyyntöä varten.
- Hutkitaan pyytäen
Viestisi on otettu talteen materiaaliksi tutkintapyyntöä varten
- Sepf anni
Mitä ihmettä?..
PF seuroihinko pyytelet. Tuo on rikos.
Oletko niin narulla vedettävissä, että pedofiilisaarnamiehiä ja nilkkejä
olet pyytelemässä telttoihin fraasien kuuloon ja kuuntelemaan
kuinka hyviä ME ollaan ja kuinka huonoja te maailmanihmiset olette.
Anna Selmasi vai lapsesi pf ................... - Materian keräilijä
Kaikki viestit on otettu talteen tutkintapyyntöjen tekemistä varten. Niissä pyritään 10 000-2000 000 vl:ta leimaamaan pedofilialla 1vrk-50 vuoden aikana ilmitulleiden useiden satojen vl-pedofiilien tekojen vuoksi. Kyseessä voi olla vihaviestintä uskonnollista ryhmää vastaan. IP-osoitteista voi selvitä helposti jopa operaattorin sijaintimaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857