Haluan kertoa

ortonainen

kuinka näen vl liikkeen-
Aluksi ajattelin kuinka mukavaa että joku ryhmittymä haluaa perusteellisesti tulkita Jumalan sanaa.En ajattele enää.

Se on todellakin syrjivä tiettyjen asioiden perusteellla.Kristus ei syrjinyt ketään koskaan.Ei yh-jia ei edes synnin tekijöitä.

Politiikalla ei ole uskon kanssa mitään tekemistä silti monet ovat kuin koulutettuja ja aivopestyjä roboteja jotka äänestävät luullessaan että tietty vl edustaja olisi Jumalan asialla katsomatta ollenkaan puolueen ohjelmaa.

Kukaan ihminen ei voi ottaa Jumalan roolia.

Vl liike toimii kuten mormoonit erittäin psykologisilla keinoilla saadakseen ihmiset toimimaan haluamallaan tavalla ja kiinni itseensä.

Pahinta varmasti on sulkeminen verisukulaisten ja muiden ulkopuolelle jos ei ole samaa linjaa vetävä.Tälläistäkään Kristus ei tehnyt.

Jos Jumala on rakkaus ja armollinen vieläpä ei minusta vl liikkeessä ole mitään oikeaa kristinopillista toimintaa tai oppia.Ne joissa se on kiinni ovat yksittäisiä surkastuneita opillisia asioita ei itse uskoa joihin se mukamas nojautuu.

Kaikkien tälläisten kohujn jälkn säälin ihmisiä jotka ovat kiinni hnkissti tässä liikeessä ja niitä perhitä jotka se on rikki repinyt ja tuhinnut armon ja Kristuksen rakkauden säännöillään.

Tämä on ihmisten vallassa oleva herätysliike.Ei Jumalan armosta.Ihmisten jotka halauvat valtaa ja kunniaa ja pitää toisia ihmisiä vallassaan.Kostona siinä perheensä ja lähimäistensä menettäminen.Erittäin tehokas pelottelu ja alistuskeino pitääksn jäsenensä kuosissaan.

Kun tarkastelen liikkeen toimintatapoja ovat ne ei Jumalalliset vaan psykologiset.Tietysti Jumalan sanaa käytetään tässäkin pelotteena ja työkaluna.Minusta tämä on erittäin v'äärin.

Toivottavasti nämä kaikenlaiset kartanolaiset ja vl-laiset yms liikkeet loppuvat.Mutta näin ei taida olla..lopun aikoina kaikenlaist asiat tulevat valtaamaan ja eksyttämään ihmisten mieliä.

1

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä on hyvä tietää

      Vl-herätysliike = saatanan valtakunnan Suomen osasto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      4
      2726
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2551
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe