Oikeuskanslerin päätös ei velvoita

Oikeuskanslerin päätös todeta kansliapäällikön laion ja väärä menettely ei velvoita Kotkaa!
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

- fanittaja
14.6.2011 19:27

Erinomaista että oikeuskansleri laittoi kaupungin lakiosaston pomon ruotuun!
Ihan oikein Koivistolle, nyt saa mitä tilasi!

Nyt on kaupungin lainopillinen osasto selätetty sanokaa mitä sanotte!
Hyvä Asko, anna palaa, kyllä se siitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei toimenpiteitä kirjoitti:

Oikeuskanslerin päätös todeta kansliapäällikön laion ja väärä menettely ei velvoita Kotkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu