Itse oon nyt syönyt pari kuukautta valkosipulitabletteja finneihin ja ne on kyllä auttanut mulla tosi hyvin. Tosin mun naama ei nyt missään kauheen huonossa kunnossa ollut, mutta kuitenkin oli muutamia isompia finnejä. Aikoinaan mulla on ollut pahempi akneongelma. Mut enivei siis nää valkosipulitabletit mitä saa esim. apteekeista tai luotaistuotekaupoista on tehonnut tosi hyvin. Tietty saman asian ajaa varmaan tuore valkosipulikin, mutta siinä on sit taas nää hajuhaitat yms. Ainoo vaan minkä oon huomannut, että oon joutunut lisään tota annostusta tietyn väliajoin eli se ei oo enää muutaman viikon päästä tehonnutkaan, joten nyt syön kolmea tablettia päivässä vaikka siinä purkissa jonka ostin niin annostus oli 1 tabletti/päivä. Tosin siinä luki että annostusta voi tarvittaessa lisätä. Mutta ennemmin nyt syön näitä valkosipulitabletteja kuin esim. roacutania kun nekin nyt näyttää auttavan. Harmittaa vaan toi kun sitä annostusta joutuu lisään tietyn väliajoin. Ei niitäkään nyt kuitenkaan mitään kauheeta määrää voi päivässä syödä. Ootteko muut kokeillut valkosipulia ja onks se auttanut?
valkosipuli
auttaa
41879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ELi sun joutuu koko ajan lisätä sitä annasta ja kohta joudut vetää koko purkin päiväs että tehoo? Kuulostaa ihan kamalalle kun joutuu niin paljon syödä pillereitä, tulee kalliiksi.
Annosta tosiaan joutuu lisään tän astisen kokemuksen mukaan 1 tabletin per kuukausi, koska muuten se ei enää näytä tehoavan. Mutta en todellakaan aio ruveta syömään niitä kuin korkeintaa ihan muutaman päivässä, koska kai se rupee jo muuten oleen vaarallistakin enkä halua olla mikään kävelevä valkosipulipurkkikaan. Mutta aattelin kuitenkin et syön sen aikaa kun ei tarvi annosta nostaa 3-4 tablettia korkeemmaks koska sinä aikana ei tartte syödä muita lääkkeitä ja voihan se olla ettei sitä annosta tartte tosta lisätä jos se sit vaikka tehois pidempään. Ois vaan kiva tietää et onks muut syönyt näitä valkosipulitabletteja finneihin ja onks ne auttanut ja onks joutunut lisään annosta? Jossain vaiheessa sitä kai on pakko taas siirtyä noihin aknelääkkeisiin tai siis roacutaniin, mutta en haluis niitäkään koko aikaa syödä. Mulla ne ei kuitenkaan oo tuonut pysyvää apua vaikka on ongelma kuurien myötä kyllä vähentynyt suht. paljon. Ois vaan kiva jos finnit hoituis vaikka näillä valkosipulitableteilla.
nii siis minkä nimisiä tabletteja ne on ja paljo maksaa...ja paljo siin purkis on niitä?
mä syön sellasta jotain garlimin 5000 tai vastaava. Siinä on jotain 150 tablettia ja maksaa about 13 euroo. Mut on varmaan periaatteessa ihan sama mitä tabletteja syö. Niitä myydään esim. apteekeissa ja luontaistuotekaupoissa.