Jääkiekko ei ole syntiä, mutta ilmaveivi on, koska se tulkitaan yleellisyydeksi.
Jääkiekko ei ole syntiä
6
108
Vastaukset
- Jeesus on tie
Eihän kova musta muovikiekko ole todellakaan syntiä!
Mistä tuollainen tuli mieleesi?
Epäusko on syntiä!!!
Mutta kovaan mustaan muovikiekkoon uskominen ei pelasta, se on varma asia.
Jätä siis ilmaveivit, tee parannus ja usko evankeliumi. Anna Jeesuksen pelastaa sinut.- Joo,joo..
...mutta kun ei Jeesus voi pelastaa.
Saarnamies tai toinen uskovainen vain voi.
Lue vaikka Siionin kevät 06/2011... - Jeesus on tie
Joo,joo.. kirjoitti:
...mutta kun ei Jeesus voi pelastaa.
Saarnamies tai toinen uskovainen vain voi.
Lue vaikka Siionin kevät 06/2011...En mä lue vanhoillislestadiolaisten julkaisuja ollenkaan, se on "lihallisen vapauden eriseura." Kato jos naisella on hattu ja/tai lyhyet hiukset ja miehellä on kravatti kaulassaan, niin se on menoa se. :-)))))
Virkapuvussa toki saa olla kravatti. No... ne on näitä traditioon liittyviä juttuja.
- kate11us
...Pelipaidassa saa olla myös numero.
- savon ukko
Lopettakaas tuhapörinä mikä on syntiä ja mikä ei. Kai jääkiekko on syntiä, jos käyttää jäällä väkivaltaa vahingoittamiseen kanssapelaajaa, tai jos saa katsoja tahallisen lämärin päähänsä.
Jokainen tietää mikä on syntiä ja mikä ei. Jokainen vastaa tai ei vastaa niistä mitä on tehnyt. On sitten olevinaan hyvä uskovainen tai se paha ei uskovainen.
Jos haluaa Jeesuksensa olla aina mukana, kai se voi olla sitten jääkiekkokaukalossakin.- voi mänttiä
Ei tiedä savon ukkokaan mikä on syntiä ja mikä ei. Kuinka sinä mäntti voit kirjoittaa että jokainen tietää mikä on syntiä ja mikä ei.
Tosiasiassa vain uudestisyntyneet ihmiset, jotka ovat Jeesuksen verellä puhtaiksi pestyt ja Kristuksen vanhurskaudella puetut, he tietävät synnistä jotakin.
Jumalaton epäuskoinen ei tiedä edesd sitä että hän on matkalla helvettiin juuri sen tähden ettei ole tuntenut syntejään ei katunut niitä eivätkä ole antaneet pestä itseään Jeesuksen sovintoverellä puhtaiksi.
Sinä leikit (vanha mies kuoleman kynnyksellä) niin vakavalla asialla ette tiedä mitään siitä. "JOkaine tietää mikä on syntiä" :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346173- 875480
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514477- 543996
- 803983
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309